Z życia świetlicy 2014/2015

W dniach 8-15 maja obchodzimy XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek.  Już 7 maja dzieci na zajęciach świetlicowych wykonały plakat "WYBIERAM BIBLIOTEKĘ" oraz laurki dla pani Agnieszki - naszego szkolnego bibliotekarza.

We wtorek 28 kwietnia w naszej świetlicy rozbrzmiewały melodie różnych piosenek dla dzieci- to uczniowie klas I, II i III walczyli o zwycięstwo w Konkursie piosenki dziecięcej. I miejsce "wyśpiewała sobie" Maja Wosik z kl. IC, drugie miejsce zdobyła Natalka Nitschke z kl. IIA a trzecie miejsce zajęła uczennica kl. IIb - Kinga Bednarek.

W grudniu dzieci ze świetlicy włączyły się w akcję " Bożonarodzeniowa kartka dla dzieci z oddziału onkologicznego w Szpitalu w Olsztynie" na zajęciach wykonały piękne kartki.

Tradycyjnie w przeddzień imienin wszystkich Katarzyn, dzieci na świetlicy wzięły udział w "Zabawie Katarzynkowej".  Podczas imprezy uczniowie mieli możliwość poznać tradycyjne wróżby katarzynkowo- andrzejkowe.

Z okazji Święta Niepodległości dzieci w ramach zajęć świetlicowych wzięły udział w " Patriotycznym Popołudniu".

W październiku cieszymy się piękną "polską złotą jesienią". Słoneczna aura sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Zebrane jesienne dary przyrody wykorzystujemy do wykonania ciekawych prac plastycznych, np. laurkę dla nauczycieli i pracowników szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Uczniowie klas II i III podczas zajęć świetlicowych zaznajomili się z pracą rolnika, poznali produkty zbożowe oraz sposoby przetwarzania ziaren.

Dodatkowe informacje