Z życia świetlicy 2015/2016

W czwartek 19 maja odbył się coroczny ŚWIETLICOWY PIKNIK MAJOWY, na który zostały zaproszone dzieci z klas I-III. Pogoda dopisała, dzięki czemu mogliśmy brać udział w zabawach sportowych i rekreacyjnych. Przyniesione w koszykach rarytasy na świeżym powietrzu baaardzo nam smakowały. Bawiliśmy się doskonale!

W maju w naszej szkolnej świetlicy odbyły się zajęcia "Starsi czytają młodszym". Uczniowie klas II i III czytali bajki i opowiadania "pierwszakom".

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się świetnie i słuchanie ich wykonań było wielką przyjemnością dla zarówno dla komisji, jak i dla widzów.

Oto lista zwycięzców:

I miejsce – Zofia Hajduk z kl. III a

II miejsce – Lena Plaga z kl. I a

III miejsce – Karolina Weręgowska z kl. III b  oraz Jędrzej Falkowski z kl. I e

Gratulujemy!

W kwietniu odbyły się  zajęcia o zdrowym żywieniu. Były zagadki, zabawy i ciekawe opowiadanie o zdrowym odżywianiu. Na koniec wykonaliśmy plakat przedstawiający piramidę zdrowego żywienia.

Uczniowie klas II i III podczas zajęć świetlicowych wykonali własnoręcznie przepiękne palemki na Niedzielę Palmową.

Po raz kolejny, w przeddzień Święta Niepodległości, dzieci ze świetlicy spotkały się na popołudniowym spotkaniu z lekcją historii i patriotyzmu. Tym razem uczniowie klas III i II przygotowały krótkie przedstawienie opowiadające o rozbiorach, niewoli i zdobyciu niepodległości.  "Pierwszaki" przygotowały piękną piosenkę  "Niepodległość trudne słowo" oraz " Kocham Cię Polsko" .

Chętni uczniowie z klas I - III podczas zajęć świetlicowych wzięli udział w konkursie wiedzy ekologiczno-przyrodniczej. Uczestnicy odpowiadali na szereg zagadek, rozwiązywali rebusy i przygotowywali plakaty. Za zdobyte punkty dzieci otrzymały orzechy, które później ze smakiem zjadły. Najwięcej orzechów zebrała Wiktoria Mitura z klasy II. 

Dodatkowe informacje