KADRA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W BORKOWIE


mgr Magdalena Kukiełka

Jestem absolwentką Akademii Pomorskiej w Słupsku, gdzie studiowałam na kierunku "Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna”. Ukończyłam także ,, Rewalidację z wczesnym wspomaganiem rozwoju’’ oraz zgodnie ze swoimi zainteresowaniami studia podyplomowe ,, Plastyka i technika w szkole’’.

Lubię w dzieciach ich ciągłą chęć odkrywania świata, w czym staram się im pomóc najlepiej, jak tylko potrafię. Każdy dzień to dla mnie nowe wyzwanie, a uśmiech dziecka to najwspanialsza nagroda. Moje motto w pracy dziećmi brzmi: „Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć, rozumować i kochać, dopiero potem uczy się je czytać. Należy nauczyć młodzieńca chcieć i móc działać, a nie tylko wiele wiedzieć i umieć.” (Janusz Korczak)


mgr Dorota Formela

Jestem absolwentką Akademii Pomorskiej w Słupsku, gdzie studiowałam na kierunku "Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z Terapią Pedagogiczną" oraz absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. W pracy z dziećmi oraz w życiu osobistym kieruję się jedną prostą zasadą "traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany oraz jakbyś chciał żeby byli traktowani Twoi bliscy". Szybko nawiązuję kontakt z dziećmi oraz dobrze się z nimi porozumiewam ponieważ sama w głębi duszy jestem nadal dzieckiem;)
mgr Anna Nadratowska

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.”

Jestem pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Posiadam pełne kwalifikacje oraz przygotowanie do pracy z dziećmi. W swojej pracy staram się wykorzystywać wszelkie swoje uzdolnienia, zamiłowania oraz wiedzę nabytą podczas studiów. Poprzez różnorodne formy pracy rozbudzam w najmłodszych ciekawość otaczającego ich świata oraz zachwyt nad jego pięknem. Prywatnie jestem Żoną, Mamą i po prostu sobą.mgr Ewelina Szarmach-Pomaska

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Obecnie studiuję na kierunku Diagnoza i terapia pedagogiczna. Od ponad 20 lat tańczę i śpiewam w Zespole Pieśni i Tańca "Gdańsk". Swoją pasją do polskiej kultury i tradycji staram się zarazić moje przedszkolaki. Chciałabym aby w przyszłości każdy z moich wychowanków mógł powiedzieć tak jak Robert Fulghum "Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat ..."mgr Daria Żebrowska


Pracuję w tej placówce od 30 lat. Posiadam wykształcenie wyższe pedagogiczne na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia, co znacznie wzbogaciło moją wiedzę i kreatywność w pracy z dziećmi. W dzieciach najbardziej lubię to, że są zaskakujące, zadziwiające i nieprzewidywalne w zabawie. Z entuzjazmem uczę najmłodsze pociechy otaczającego ich świata.


mgr Beata Łopuska

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku Pedagogika o specjalności: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z logopedią oraz II stopnia na kierunku Pedagogika specjalna o specjalności: wczesne wspomaganie rozwoju.

Praca z dziećmi była moim marzeniem od czasów dzieciństwa. Zawód nauczyciela wykonuję z ogromną przyjemnością. Czas spędzany z dziećmi to moje hobby, któremu w pełni się oddaję. Największy nacisk w swojej pracy kładę na wszechstronny rozwój swoich wychowanków, który jest tak ważny na pierwszym etapie edukacyjnym. Dbam o to, aby każde dziecko czuło się bezpiecznie i swobodnie a poprzez zabawę i poznawanie świata odkrywało swoje talenty i zainteresowania. Moim atutem jest łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi. Praca w przedszkolu daje mi ogromną dawkę satysfakcji, dzięki której czuję, że robię to, co jest dla mnie naprawdę najważniejsze.mgr Sylwia Rycharska


Od zawsze marzyłam o pracy jako nauczyciel i na to było ukierunkowane moje życie.Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na specjalności pedagogika szkolna oraz pedagogika przedszkolna z wczesnoszkolną, posiadam również kwalifikacje z oligofrenopedagogiki.W pracy z dziećmi ważna jest dla mnie podmiotowość wychowanka. Ogromną radość sprawia mi dziecięca ciekawość świata i szczerość dziecka.Prywatnie jestem mamą i żoną; moje hobby to bieganie i czytanie książek.Robię to co kocham – to moja recepta na szczęście.


mgr Kamila Pomykacz

Ukończyłam studia na kierunkach Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, Edukacja wczesnoszkolna oraz studia podyplomowe Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. W zawodzie nauczyciela jestem od 14 lat. Praca z dziećmi pozwala mi codziennie odkrywać świat i cieszyć się z małych rzeczy.


mgr Dominika Gołębiowska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku pedagogika, specjalność wczesna edukacja z terapią pedagogiczną (studia I stopnia) oraz kierunku pedagogika specjalna, specjalność wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością (studia II stopnia). Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku nauczanie matematyki z elementami informatyki. Posiadam wiele rozmaitych szkoleń i kursów. Pragnę nieustannie się doskonalić, gdyż zawód nauczyciela jest procesem ciągłej nauki i szlifowania warsztatu. Odkąd pamiętam lubiłam opiekować się dziećmi, stąd wybór studiów był świadomą decyzją. Uważam, że praca z najmłodszym pokoleniem jest jedną z bardziej interesujących i zaskakujących, której nie można przewidzieć. Każdy kolejny krok w rozwoju dziecka, każdy uśmiech i obserwowana radość dzieci dają mi ogromną satysfakcję z wykonywanej pracy i mobilizację do kolejnych działań. Najważniejsze są dla mnie bezpieczeństwo i uśmiech dzieci.


mgr Paulina Kubiś

Jestem absolwentką Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego, ukończyłam kierunki Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i język angielski oraz Pedagogika Wczesnoszkolna.
Obecnie jestem na II roku studiów podyplomowych na GWSH o specjalności Logopedia Ogólna z logopedią szkolną.Cały czas uzupełniam swoją wiedzę na licznych kursach i szkoleniach.
W pracy z dziećmi cenię ich szczerość i otwartość na nowe wyzwania.


mgr Joanna Kozłowska

Jestem nauczycielem mianowanym. Ukończyłam studia pedagogiczne o specjalizacjach: Edukacja Przedszkolna i Zintegrowana; Terapia Pedagogiczna; Oligofrenopedagogika – Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną; Animacja Środowiska Lokalnego. Od kilkunastu lat pracuję jako nauczyciel, wychowawca, ale również przez kilka lat prowadziłam zajęcia terapii pedagogicznej, oraz z dziećmi dotkniętymi niepełnosprawnościami.W codziennej pracy z dzieckiem kieruję się słowami J. Korczaka: zrozumieć dziecko, nie szkodzić mu, stwarzać bodźce i warunki do rozwoju.


mgr Weronika Bolewska

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, a także studia podyplomowe na kierunku rewalidacja z wczesnym wspomaganiem. Moje motto brzmi „powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam”. Dzięki dzieciom wchodzę codziennie w niezwykły, fantazyjny świat.

Prywatnie jestem mamą. Uwielbiam podróże małe i duże, bieganie, a także spotkania z przyjaciółmi. Wieczory chętnie spędzam w towarzystwie dobrej książki.


mgr Monika Orczykowska

Ukończyłam studia magisterskie w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku edukacja wczesnoszkolna. Praca z dziećmi jest dla mnie tym, co sprawia mi radość. Cieszy mnie odkrywanie świata przez dzieci, ich ciekawość, spontaniczność i niekończąca się energia. Zależy mi, aby przekazywać dzieciom takie cechy jak wrażliwość, empatia, troska o drugiego człowieka, szacunek a także samodzielność, która będzie budować w nich poczucie własnej wartości.mgr Ewa Młynarczyk

Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch dziewczynek, a zawodowo nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Praca z dziećmi codziennie przynosi coś nowego i daje mi wiele satysfakcji. Przyświecają mi słowa Marii Montessori, która w imieniu dzieci pisała "pozwól mi zrobić to samemu"... Stawiam na działanie i samodzielne zdobywanie doświadczeń przez

dzieci. Przyjemność to towarzyszenie w rozwoju, a nie kierowanie nim.mgr Barbara Hinz

"Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym" - Phil Bosmans

Praca z dziećmi zawsze sprawiała mi wielką przyjemność. Uwielbiam ich szczery uśmiech, ciekawość świata, energię i naturalność z jaką wyrażają emocje. Dla mnie każde dziecko jest tak samo ważne. Ukończyłam studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza oraz studia podyplomowe na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Prywatnie jestem żoną i mamą cudownej córeczki. Uwielbiam ścianki wspinaczkowe, jazdę na rowerze, zbieranie grzybów oraz gotowanie i pieczenie ciast.


mgr Adriana Nowicka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie studiowałam nauczanie początkowe z wychowaniem przedszkolnym oraz logopedię. Dodatkowo posiadam kwalifikacje z zakresuterapii pedagogicznej, pedagogiki leczniczej i oligofrenopedagogiki. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji neurologopedycznej na Uniwersytecie Gdańskim.

Każde spotkanie z dzieckiem sprawia mi ogromną radość i przynosi satysfakcję z tego kim jestem. Praca z dziećmi pozwala mi spojrzeć na zwykłe rzeczy oczami dziecka. To one nauczyły mnie i wciąż uczą, by cieszyć się każdą chwilą o czym my dorośli w ciągłym pośpiechu dnia codziennego zapominamy.


mgr Sylwia Bajerska

Jestem nauczycielką w przedszkolu już ponad 20 lat. Ukończyłam wydział pedagogiki, edukację wczesnoszkolną na Uniwersytecie Gdańskim, studia podyplomowe z Terapii pedagogicznej i drugie z Nauczania j. angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej Moją pasją jest życie i tym zarażam


mgr Natalia Mularczyk

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku edukacja wczesnoszkolna i logopedia oraz studiów magisterskich na kierunku pedagogika społeczna. Posiadam certyfikat nauczyciela edukacji fundamentalnej. W codziennej pracy z dziećmi ważny jest dla mnie wszechstronny rozwój moich wychowanków zgodnie z założeniami teorii inteligencji wielorakich. Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama Alicji i Wiktorii.mgr Monika Żylińska

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika szkolna z animacją kulturalną oraz Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Praca z dziećmi była moim marzeniem toteż jako wolontariusz przez wiele lat byłam opiekunem grup dziecięcych, z którymi prowadziłam akcje charytatywne. U dzieci cenię ich ciekawość świata, szczerość oraz radość, które sprawiają, że kocham to co robię. W swojej pracy z dziećmi chciałabym nauczyć je wrażliwości, empatii i pomagania innym.