KADRA PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA W BORKOWIE


mgr Marta Dębska

Jestem nauczycielem z wykształcenia i z wyboru. Praca z dziećmi sprawia mi wiele satysfakcji. Przedszkole jest dla mnie miejscem pełnym wyzwań, gdzie każdy dzień jest szansą na przeżycie czegoś nowego. Wierzę w to iż dzieci poprzez zabawę i poznawanie świata rozwijają własną osobowość. Moje zawodowe motto oddaje myśl Konfucjusza: "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi działać - a zrozumiem i rozwinę skrzydła".mgr Dorota Formela

Jestem absolwentką Akademii Pomorskiej w Słupsku, gdzie studiowałam na kierunku "Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z Terapią Pedagogiczną" oraz absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. W pracy z dziećmi oraz w życiu osobistym kieruję się jedną prostą zasadą "traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany oraz jakbyś chciał żeby byli traktowani Twoi bliscy". Szybko nawiązuję kontakt z dziećmi oraz dobrze się z nimi porozumiewam ponieważ sama w głębi duszy jestem nadal dzieckiem;)


mgr Patrycja Jeske

Z wykształcenia jestem pedagogiem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Cieszy mnie wspólne odkrywanie z dziećmi tego, co nowe i nieznane. Nie jestem nauczycielem z zawodu, lecz z powołania. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Jestem pełna energii (niezdiagnozowane ADHD ;), ciekawych pomysłów nakierowanych na rozwój kreatywności i indywidualnych zdolności każdego dziecka. Z łatwością nawiązuję kontakt ze swoimi wychowankami, umiejętnie łącząc opiekuńczość z wymaganiami edukacyjnymi. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci: Cezarego i Zuzanny. Każdą wolną chwilę staram się spędzać z rodziną, podróżując i odkrywając piękno otaczającego nas świata. Interesują mnie również języki obce, w szczególności język niemiecki.mgr Joanna Kraus

Wybrałam zawód nauczyciela świadomie. Ogromny wpływ na moją decyzję mieli moi nauczyciele, którzy nie ograniczali mojej wolności, mieli pasje i "zarażali". Pierwsi już w przedszkolu. Czuję ,że należę do tego grona ludzi ,którym bliskie są słowa cudownego pedagoga Marii Grzegorzewskiej ."Poza przygotowaniem zawodowym człowieka, poza jego wykształceniem, najkorzystniejszą, najbardziej podstawową i decydującą wartością w jego życiu jest jego CZŁOWIECZEŃSTWO" W moim odczuciu to prawdziwość i naturalność w kontaktach z drugim człowiekiem, pozycja partnera, obdarzenie dziecka zaufaniem i zapewnienie mu przestrzeni wolności do podjęcia własnej aktywności .

Specyfika pierwszego poziomu edukacji sprzyja zaistnieniu wychowania pojmowanego przeze mnie jako poznanie podczas spotkania w podróży:). niepowtarzalnego spotkania nauczyciela i dziecka w przedszkolu motywującego do poszukiwania nowych rozwiązań, pomysłów oraz wyzwań związanych z nauczaniem najmłodszych, dającego radość i spełnienie w kolorach tęczy:)


mgr Anna Nadratowska

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.”

Jestem pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Posiadam pełne kwalifikacje oraz przygotowanie do pracy z dziećmi. W swojej pracy staram się wykorzystywać wszelkie swoje uzdolnienia, zamiłowania oraz wiedzę nabytą podczas studiów. Poprzez różnorodne formy pracy rozbudzam w najmłodszych ciekawość otaczającego ich świata oraz zachwyt nad jego pięknem. Prywatnie jestem Żoną, Mamą i po prostu sobą.


mgr Kalina Ochocińska

Jestem absolwentką studiów na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i terapia pedagogiczna. Doświadczenie pedagogiczne zdobyłam pracując jako nauczyciel od 2013 roku. Praca z przedszkolakami daje mi wiele satysfakcji. Dokładam największych starań, by swoimi zajęciami przyczynić się do lepszego startu naszych dzieci w szkole. Fascynuję się edukacją matematyczną prowadzoną na podstawie programu "Dziecięca matematyka" autorstwa Edyty Gruszczyk- Kolczyńskiej oraz Ewy Zielińskiej. Nie wyobrażam sobie być w innym miejscu niż jestem obecnie.


mgr Ewelina Szarmach-Pomaska

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Obecnie studiuję na kierunku Diagnoza i terapia pedagogiczna. Od ponad 20 lat tańczę i śpiewam w Zespole Pieśni i Tańca "Gdańsk". Swoją pasją do polskiej kultury i tradycji staram się zarazić moje przedszkolaki. Chciałabym aby w przyszłości każdy z moich wychowanków mógł powiedzieć tak jak Robert Fulghum "Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat ..."


mgr Jolanta Zarzyckamgr Daria Żebrowska


Pracuję w tej placówce od 30 lat. Posiadam wykształcenie wyższe pedagogiczne na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia, co znacznie wzbogaciło moją wiedzę i kreatywność w pracy z dziećmi. W dzieciach najbardziej lubię to, że są zaskakujące, zadziwiające i nieprzewidywalne w zabawie. Z entuzjazmem uczę najmłodsze pociechy otaczającego ich świata.


mgr Beata Łopuska

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku Pedagogika o specjalności: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z logopedią oraz II stopnia na kierunku Pedagogika specjalna o specjalności: wczesne wspomaganie rozwoju.

Praca z dziećmi była moim marzeniem od czasów dzieciństwa. Zawód nauczyciela wykonuję z ogromną przyjemnością. Czas spędzany z dziećmi to moje hobby, któremu w pełni się oddaję. Największy nacisk w swojej pracy kładę na wszechstronny rozwój swoich wychowanków, który jest tak ważny na pierwszym etapie edukacyjnym. Dbam o to, aby każde dziecko czuło się bezpiecznie i swobodnie a poprzez zabawę i poznawanie świata odkrywało swoje talenty i zainteresowania. Moim atutem jest łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi. Praca w przedszkolu daje mi ogromną dawkę satysfakcji, dzięki której czuję, że robię to, co jest dla mnie naprawdę najważniejsze.


mgr Ewelina SzmigielskaAbsolwentka kierunku Wczesna Edukacja z nauczaniem języka angielskiego oraz Pedagogika Ogólna. Ukończyłam również studia podyplomowe Zarządzanie Oświatą oraz Akademię Animatorów czasu wolnego. Oprócz pracy z dziećmi uwielbiam podróżować , poznawać nowe kultury i zwyczaje. Jako nauczyciel pracuje od 6 lat. Nauczanie najmłodszych oraz dzielenie się doświadczeniami napędza mnie do działania. Przekazuję nie tylko wiedzę, ale również pokazuję jak najlepsze wzorce, staram się budować w dzieciach ludzką życzliwość i dobroć.mgr Anna Żelazny
Absolwentka Studiów I stopnia na kierunku Pedagogika Wczesnej Edukacji z terapią pedagogiczną i II stopnia na kierunku Pedagogika Opiekuńcza z poradnictwem rodzinnym. W pracy jak i w życiu cenię budowanie relacji opartych na empatii i wzajemnym zrozumieniu. Dzieci zaskakują mnie swoją wyobraźnią i pomysłami z dnia na dzień i to w znacznym stopniu wpływa na to, że lubię swoją pracę i rozwijam się jako nauczyciel.mgr Sylwia Rycharska


Od zawsze marzyłam o pracy jako nauczyciel i na to było ukierunkowane moje życie.Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na specjalności pedagogika szkolna oraz pedagogika przedszkolna z wczesnoszkolną, posiadam również kwalifikacje z oligofrenopedagogiki.W pracy z dziećmi ważna jest dla mnie podmiotowość wychowanka. Ogromną radość sprawia mi dziecięca ciekawość świata i szczerość dziecka.Prywatnie jestem mamą i żoną; moje hobby to bieganie i czytanie książek.Robię to co kocham – to moja recepta na szczęście.


W roku szkolnym 2018/2019
w naszej szkole realizujemy programy i projekty edukacyjne

ZOBACZ

PLANY LEKCJI

PLAN LEKCJI - KL. I-III
aktualizacja w dniu 05.10.2018

PLAN LEKCJI - KL. IV-VII
aktualizacja w dniu 05.10.2018

BIP
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
GALERIA
EPUAP