Główny cel działań : Usprawnienie przekazywanych informacji poprzez różne drogi przekazu.

Cała społeczność przedszkolna została zapoznana z koncepcją PPZ, większość poparła inicjatywę ubiegania się o przyjęcie do Pomorskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie poprzez wypełnienie ankiety :

- nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, rodzice chętnie biorą udział we wszystkich działaniach podejmowanych w ramach promocji zdrowia, nauczyciele

- większość aktywnie uczestniczy w realizacji działań,

- dbają o wiedzę własną, kolegów z pracy oraz rodziców dzieci na temat zdrowia

- planują pracę, organizują przedsięwzięcia oraz dokumentują podjęte akcje i przeprowadzają ewaluację

- rodzice wspierają nauczycieli w podejmowanych działaniach, pomagając i uczestnicząc w nich

- są zadowoleni z prezentowanej przez nauczycieli wiedzy

- deklarują swoją pomoc w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej swoich dzieci - rodzice oraz dzieci zauważają, że zdrowie w naszej placówce promują wszyscy.

Wszyscy zgodnie twierdzą, że edukacja zdrowotna jest ważnym elementem programu nauczania. Dzięki jej pogłębianiu na pewno uda się nam zapobiec wielu chorobom cywilizacyjnym, otyłości czy nadwadze. Wszystkie działania prozdrowotne zawarte są w dokumentach przedszkolnych: Statut Szkoły, Koncepcja Pracy, protokoły zebrań Rady Pedagogicznej, plany miesięczne i roczne, zapisy w dziennikach zajęć, scenariusze zajęć, kronika, strona internetowa.

Zespół ds. Promocji Zdrowia

Dorota Formela - koordynator nauczyciel

Sylwia Rycharska - nauczyciel

Natalia Mularczyk - nauczyciel

Paulina Kubiś - nauczyciel

Justyna Dłużniewska - rodzic

Daria Żebrowska, Joanna Goławska - administrowanie strony internetowej

W Przedszkolu Promującym Zdrowie należy wzmacniać korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników i dzieci, warunki środowiska fizycznego społecznego oraz identyfikować i eliminować pojawiające się nieprawidłowości.
PAŹDZIERNIK 2020 r.

Dzieci z naszego Przedszkola obchodziły Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Jest to Święto, które przypomina nam, że powinniśmy w dużej ilości jeść owoce i warzywa.

W tym dniu dzieci spożywały owoce i warzywa pod różnymi postaciami.


PAŹDZIERNIK 2020 r.

W dniach 7-17 października 2020 r. chętne grupy przedszkolne wzięły udział w wydarzeniu biegowym pod patronatem Wydawnictwa „Bliżej Przedszkola”. Jego celem było popularyzowanie biegów wśród dzieci, zachęcanie do zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, wyrównywanie szans wszystkich dzieci na wyrabianie nawyków podejmowania w życiu dorosłym aktywności fizycznej, kształtowanie społeczeństwa zdrowego i świadomego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka – nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Każda grupa biegła oddzielnie, w wybranym przez nauczyciela terminie, na boisku szkolnym. W grupach „0” nieocenioną pomocą była obecność nauczyciela gimnastyki korekcyjnej Beaty Fidler-Plichty, która przeprowadziła rozgrzewkę, biegła z dziećmi i zainicjowała rozciąganie po biegu. Każdy uczestnik biegu dostał pamiątkowy dyplom oraz medal.
PAŹDZIERNIK 2020 r.

W dniu 15.10.2020 r. obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK. Dzieci przypominały w jaki sposób należy myć ręce, kiedy je myjemy a także dowiedziały się w jaki sposób powstaje piana.W ostatniej części zajęć wykonywały prace plastyczne.


WRZESIEŃ 2020 r.

W tym roku przedszkolnym zachęcamy wszystkich rodziców do zaangażowania się w przygotowanie dziecku urodzinek bez cukierka w przedszkolu.

Pierwsze urodzinki „Bez cukierka” już za nami. Życzymy wrześniowym solenizantom dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy.


WRZESIEŃ 2020 r.

W dniu 28 września obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Jabłka. Starsze i młodsze dzieci poznawały zdrowotne właściwości jabłek, wykonywały prace plastyczne. Starsze przedszkolaki w dydaktycznej zabawie językowej tworzyły określenia jabłka, podczas burzy mózgów stworzyły talerzyk pełen jabłkowych dań a podczas prób czytania poznawały przepisy kulinarne z wykorzystaniem tych owoców.


WRZESIEŃ 2020 r.

Przed nami nowy rok przedszkolny i nowe wyzwania. Nasze działania rozpoczęliśmy od przekazania rodzicom naszych przedszkolaków informacji na temat Przedszkola Promującego Zdrowie oraz stworzenia nowych gazetek.
W naszej szkole realizujemy programy i projekty edukacyjne

ZOBACZ

PLANY LEKCJI


Plan lekcji dla klas IV-VIII podczas nauczania zdalnego

>>pobierz<<

kolor czerwony - wideokonferencja

kolor czarny - praca w Classroom


Plan lekcji podczas nauki stacjonarnej:

obowiązuje od 07.09.2020 r.

klasy I-III

klasy IV-VIII


BIP
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
GALERIA
EPUAP