Projekt e-twinning „Alice in EscaperoomLand”.

Projekt oparty na podstawie książki Lewis Carolla „Alicja w Krainie Czarów”. Książka pełna jest szalonych charakterów i zaskakujących sytuacji, więc doskonale nadaje się jako kanwa projektu opartego na idei escaperoomów, która coraz szerzej wchodzi do szkół jako jedna z metod nauczania.

Projekt będzie realizowany od października do maja z dziećmi klas 4. Językiem roboczym projektu będzie język angielski oraz język ojczysty każdego z partnerów. W projekcie biorą udział dzieci z Polski, Czech, Rumunii oraz Hiszpanii.

Uczniowie nauczą się współpracować z kolegami z Europy. Poszerzą umiejętności rozwiązywania problemów, współpracy w grupie, poszerzą kompetencje TIK. Wzmocnią także poczucie własnej wartości, poznają inne kultury, staną się bardziej tolerancyjni i otwarci. Dzięki używaniu języka angielskiego poszerzą swoje kompetencje w tym zakresie oraz wzmocnią motywację do nauki. Projekt ma też na celu wzmocnić wartość czytania i poszerzyć kompetencje w tym zakresie.

Wszystkie zaprezentowane aktywności będą umieszczanie na karcie projektu (twinspace).

Link

Produktami końcowymi projektu będą:

  • Film „Alice in EscaperoomLand” stworzony we współpracy z wszystkimi partnerami projektu, składający się z urywków nagrywanych podczas wykonywania poszczególnych zadań projektu;
  • Pamiętnik „Alice in EscaperoomLand” cyfrowa kopia podróży lalek, które będą podróżować przez cały czas trwania projektu po Europie i odwiedzać szkoły zaangażowane w projekt.


2018.11.30

Dzieci biorące udział w projekcie wykonały już kapelusze Szalonego Kapelusznika, sami przyznajcie, że są piękne?

A w tym tygodniu stworzyliśmy kartki świąteczne, które polecą do naszych partnerów z Hiszpanii:) Oczywiście spodziewamy się hiszpańskich kartek w naszej szkole:)

W roku szkolnym 2018/2019
w naszej szkole realizujemy programy i projekty edukacyjne

ZOBACZ

PLANY LEKCJI

PLAN LEKCJI - KL. I-III
aktualizacja w dniu 05.10.2018

PLAN LEKCJI - KL. IV-VII
aktualizacja w dniu 05.10.2018

BIP
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
GALERIA
EPUAP