OFERTA SZKOŁY

OFERTA SZKOŁY

W szkole dbamy o przyjazną atmosferę, wzajemne zaufanie oraz pozytywne relacje wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Pomagamy wkraczać w fascynujący świat wiedzy. Podejmujemy działania sprzyjające osiąganiu sukcesów. W naszej szkole żadne dziecko nie jest anonimowe.

Na co kładziemy nacisk?

Poprzez aktywizujące metody nauczania staramy się rozwijać umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy w codziennym życiu, doceniać wartość pracy w grupie i uczyć odpowiedzialności za jej wyniki. Zwracamy uwagę na budowanie wzajemnej życzliwości oraz wrażliwości na potrzeby innych. Pamiętając o wymogach współczesnego świata kształcimy umiejętności językowe i posługiwanie się komputerem już u najmłodszych dzieci.

Nasze atuty:

- uczniowie naszej szkoły osiągają wysokie wyniki na sprawdzianach zewnętrznych,

- uroczyście obchodzimy Dzień Patrona,

- organizujemy Wieczór Talentów – prezentowanie zdolności i umiejętności dzieci w różnych dziedzinach,

- organizujemy Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III oraz V i VI,

- organizujemy Festyn Rodzinny dla społeczności lokalnej,

- prowadzimy lekcje otwarte dla nauczycieli i rodziców,

- organizujemy spotkania z policjantem, pielęgniarką, psychologiem,

- promujemy kulturalne zachowanie uczniów – organizujemy konkurs „Mistrz savoir vivre”,

- organizujemy dla dzieci przedstawienia teatralne poruszające zagadnienia wychowawczo – profilaktyczne.


Swoim uczniom zapewniamy:

- wysoki poziom nauczania,

- naukę języka angielskiego od klasy I,

- naukę języka niemieckiego od klasy V,

- bogatą ofertę konkursów szkolnych i międzyszkolnych,

- rozwijanie uzdolnień w kołach zainteresowań,

- korzystanie z ciekawego zbioru bibliotecznego,

- zajęcia w nowocześnie wyposażonej pracowni komputerowej,

- systematyczną pomoc pedagoga,

- zajęcia korekcyjno – kompensacyjne,

- zajęcia wyrównawcze,

- zajęcia logopedyczne,

- zajęcia gimnastyki korekcyjnej,

- opiekę nad dziećmi w świetlicy szkolnej,

- obiady w stołówce szkolnej,

- szeroki program imprez klasowych i szkolnych,

- wycieczki turystyczno-krajoznawcze,

- wyjazdy do kin, teatrów, muzeów.

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI

KALENDARZ IMPREZ I UROCZYSTOŚCI SZKOLNYCH

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

L.P.

Nazwa imprezy

Termin

1.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

wrzesień

2.

Ślubowanie klas I

wrzesień

3.

Sprzątanie świata

wrzesień

4.

Dzień Języków Europejskich

wrzesień

5.

Dzień Edukacji Narodowej

październik

6.

Święto Niepodległości

listopad

7.

Pasowanie na czytelnika

listopad

8.

Dzień Patrona

grudzień

9.

Jasełka

grudzień

10.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

luty

11.Wieczór Talentówluty

12.

Dni Morza

marzec

13.

Powitanie wiosny

marzec

14.

Dzień Ziemi

kwiecień

15.

Święta Wielkanocne

kwiecień

16.

Konstytucja 3 Maja

maj

17.

Dni biblioteki

maj

18.

Zakończenie roku szkolnego

czerwiec

KALENDARZ KONKURSÓW SZKOLNYCH

PLAN KONKURSÓW, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W SZKOLE

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

L. p.

Nazwa konkursu

Termin

1

Szkolny konkurs na najciekawsze opowiadanie "Moja wakacyjna przygoda" kl. II-III

wrzesień

2

Szkolny konkurs na najładniejszą dynię kl.I-VI

październik

3

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania kl. II-VI

listopad

4

Konkurs ortograficzny kl. IV- VI ( I etap)

grudzień

5

Konkurs plastyczno- komputerowy – kl. I – III

grudzień

6

Konkurs plastyczno- komputerowy – kl. IV-VI

grudzień

7

Konkurs kolęd kl. I – VI

grudzień

8

Szkolny konkurs na najpiękniejszą bombkę (połączony z akcją charytatywną na rzecz hospicjum)

grudzień

9

Konkurs recytatorski kl. IV- VI

styczeń

10

Szkolna Olimpiada Zimowa kl. I-III

styczeń/luty

11

Konkurs matematyczny kl. II – III

luty

12

Konkurs ortograficzny kl. II – III

luty

13

Szkolny konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie kl. IV-VI

luty

14

Konkurs wiedzy o Gminie Pruszcz Gdański

marzec

15

Konkurs plastyczny "Jem owoce i warzywa, to dobrze na mnie wpływa"

marzec

16

Szkolny Konkurs BRD

marzec

17

Konkurs mitologiczny kl.V-VI

marzec

18

Gminny konkurs ortograficzny kl.II-III

kwiecień

19

Szkolny konkurs na najładniejszą pisankę kl.I-VI

marzec

20

Szkolny konkurs na najciekawszą palmę wielkanocną kl.I-VI

marzec

21Konkurs logopedyczno-plastyczny kl.I-IIImarzec
22Konkurs znajomości języka niemieckiego kl. IV-VIkwiecień

23

Gminny Konkurs o Bezpieczeństwie kl. I-III

kwiecień

24

Konkurs recytatorski kl. I – III

kwiecień

25

Konkurs historyczny kl. V-VI

kwiecień

26

Konkurs znajomości języka angielskiego kl. I- III

kwiecień

27

Konkurs znajomości języka angielskiego kl. IV – VI

kwiecień

28

Konkurs znajomości języka niemieckiego kl. IV-VI

kwiecień

29

Szkolny Konkurs Papieski kl.IV-VI

kwiecień

30

Szkolny Konkurs Przyrodniczy IV-VI

kwiecień

31

Szkolny Konkurs Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych kl. V-VI

maj

32

Konkurs Literacki "o pióro Jana Brzechwy" kl.IV-VI

maj

33

Konkurs matematyczny kl. IV – VI

maj

34

Gminny Konkurs Ortograficzny kl. IV – VI

maj

35

Konkurs czytelniczy kl. I- III

maj

36

Konkurs czytelniczy kl. IV – VI

maj

37

Egzamin na kartę rowerową kl.IV

maj

38

Zawody sportowe – biegi przełajowe kl.IV-VI

maj

39

Mistrz klawiatury kl.IV-VI

maj

40

Mistrz savoir-vivre kl.I-VI

maj

41

Szkolny konkurs poetycki kl. IV-VI

maj

KALENDARZ KONKURSÓW OGÓLNOPOLSKICH

KALENDARZ KONKURSÓW OGÓLNOPOLSKICH

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

L. p.

Nazwa konkursu

Termin

1.

Wojewódzki Konkurs Prozy (bezpłatny)

październik

2.

Eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, Matematyki, Języka Angielskiego

- kl. IV- VI (bezpłatny)

listopad

3.

X Megaolimpiada Wiedzy (bezpłatny)

styczeń/luty

4.

Ogólnopolski Konkurs "Barwy Morza" kl. I-VI (bezpłatny)

-fotograficzny

-plastyczny

-modelarski

styczeń / luty

5.

Mała Olimpiada Historii

- kl. V- VI (bezpłatny)

marzec

PLAN WYCIECZEK SZKOLNYCH

PLAN WYCIECZEK SZKOLNYCH

w roku szkolnym 2017/2018

Klasy I-III

1. Wyjazdy do Teatru Miniatura - terminy wyjazdu zgodnie z repertuarem teatru.

2. Wyjazdy do kina - przez cały rok - wychowawcy.

3. Wycieczki w ramach projektu „Gdańskich Lwiątek” - przez cały rok - wychowawcy.

4. Wycieczka całodzienna edukacyjna kl. I – czerwiec 2018r.

5. Wycieczka całodzienna edukacyjna kl. II – czerwiec 2018r.

6. Wycieczka całodzienna edukacyjna kl. III – czerwiec 2018r.

Klasy IV-VI

1. Wycieczka jednodniowa edukacyjna kl. IV – VI – maj 2018r.

2. Wyjazdy klasowe do kina, teatru, muzeum (terminy wg repertuaru) - wychowawcy.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE (WOLONTARIAT NAUCZYCIELI)

W I OKRESIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

LEKCJA

CZAS

RODZAJ ZAJĘĆ

KLASA

SALA

NAUCZYCIEL

PONIEDZIAŁEK

10:15-11:00

45min

Kółko czytelnicze

III a

biblioteka

I.Orzłowska

12.00 - 12.45

45 min

zajęcia wychowawcze

III - IV

judo

Ż. Ł-Kuffel

13:10-13:55

45 min

(co 2 tyg.)

koło matematyczne/gry planszowe

IVb,c

126

J. Goławska

13:10-13:55

45 min

(co 2 tyg.)

Koło polonistyczne

IV b, IV d

110

J. Harasimiuk

13:10-13:55

45 min

Koło języka niemieckiego

3b,3d,3e

125

A.Nowak

13:10-13:55

45 min

Koło czytelnicze

Va

biblioteka

J. Kąkol

14:00-14:45

14:50-15:35

2x45 min

( co 2 tyg.)

koło

V a i b

IV a,b,c,d

130

J. Sokołowska

WTOREK

11.40-12.10

30 min

Biblia-sztuka-prawo

klasa IIb

biblioteka

Joanna Marchewka-Kąkol

11:10-11:55

45 min

Zajęcia sportowe gimnastyczno-taneczne

II-III

sala judo

Dorota Stasiak

11:10-11:55

45 min

Klub Młodego Mediatora

V, VI

s. 204 (gab.ped)

Emilia Bednarska

12:15-13:00

45 min

Biblia-sztuka-prawo

klasa IVa, Ic

biblioteka

Joanna Marchewka-Kąkol

13:10-13:55

45 min

Piłka nożna

klasa II-III

sala sportowa

Tamara Karłowska

14:00-14:45

45 min

Kółko z j. angielskiego

klasy II

sala 123

Agnieszka Pomirska

ŚRODA

10:15-11:00

45min

Koło plastyczne

I-III

220

M. Kukiełka

11:10-11:55

45 min

(co 2 tyg.)

Szachy

I d

SG 13 (sala ciszy przy świetlicy klasy III)

A. Dec

11:10-11:55

45 min

Ceramika

IIIc

220

K. Boszke

12:15-13:00

45min

Zajęcia artystyczne

Ia

227

J. Roman

12:15-13:00

45min

zajęcia “Czytam i piszę”

IIIB

223

A. Zdunek

13:10-13:55

45min

“Play and learn English”

IIB

219

H.Kochanowska

13.30-14.15

45 min

“Zabawy językowe i nie tylko”

Ia i Ib

(w 1 i 3 tydz. msc)

205

A.Kleina

14:00-14:45

45 min (co 2 tygodnie)

Koło polonistyczne

IVa-IVc (gr.2)

125

E. Mierzejewska

14:00-14:45

45 min (co 2 tygodnie)

Koło polonistyczne

Va-VIa (gr.1)

125

E. Mierzejewska

CZWARTEK

11:10-11:55

45 min

Kółko ortograficzne

IIId

220

M. Poniewierska

11:10-11:55

45 min

Zajęcia terapeutyczne

Mądre bajki z całego świata

III a, d

sala judo

E. Kulawiak

12.00-12.45

45 min

“Zabawy językowe i nie tylko

I C i I D

(w 2 i 4 tydz. msc)

205

A.Kleina

12:15-13:00

45 min

Kółko czytelnicze “Zaczytani”

IIA

203

M. Garstka

12:15-13:00

45 min

“Moja przygoda z origami”

IC

220 (kantorek

w sali 219)

M. Stamska

PIĄTEK

8:25-9:10

45 min

Koło języka niemieckiego

II,III

judo

A. Kroll

11.10-11.55

45 min

Poznaj siebie

IVa

s. 204, (gab. ped).

E. Bednarska

13:10-13:55

45 min

Koło informatyczne - grafika komputerowa, programowanie.

IVa, IVb, IVc, IVd

129

L. Kuszczyk

zgodnie z harmonogra-

mem akcji

zgodnie z harmonogra-

mem akcji

Szkolne Koło Wolontariatu

IV-VI

zgodnie z harmonogramem akcji

Emilia Bednarska

Ewelina Ilnicka



W roku szkolnym 2017/2018
w naszej szkole realizujemy programy i projekty edukacyjne

ZOBACZ

PLANY LEKCJI

PLAN LEKCJI - KL. I
aktualizacja w dniu 10.10.2017

PLAN LEKCJI - KL. II - III
aktualizacja w dniu 10.10.2017

PLAN LEKCJI - KL. IV - VI
aktualizacja w dniu 10.10.2017

BIP
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
GALERIA
EPUAP