Publiczne Przedszkole w Borkowie

2020/2021

CZERWIEC 2021 r.

URODZINKI BEZ CUKIERKA

Życzymy wszystkim solenizantom, aby spełniły się ich najskrytsze marzenia.

MAJ 2021 r.

ROWEROWY MAJ - QUIZ „WIEDZA O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM”

W tym miesiącu dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wzięły udział w akcji „ Rowerowy Maj”. Dzieci bardzo licznie przyjeżdżały do przedszkola na hulajnodze lub na rowerze.  Dzieci z grup sześcioletnich wzięły udział w Quizie „Wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowych”.  Nasze przedszkolaki  wykazały się szeroką wiedzą na temat zasad ruchu drogowego, znajomością znaków drogowych oraz zastosowaniem swojej wiedzy w praktyce.

KWIECIEŃ 2021 r.

DZIEŃ MARCHEWKI

 Wszystkie nasze grupy wzięły udział w Międzynarodowym Dniu Marchewki. W tym dniu dzieci przypomniały sobie jakie wartości odżywcze ma to pyszne warzywo i jak wpływa na nasze zdrowie. Dzieciom największą radość sprawiły zajęcia kulinarne: pieczenie ciasta, robienie soków oraz przekąsek z marchewki.

 

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia przypada Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci na znak solidarności z osobami z autyzmem ubrały się na niebiesko, oraz wykonały pracę plastyczną.


MARZEC 2021 r.

“DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI”

22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, w ramach Światowego Dnia Zespołu Downa, który przypada 21 marca. W tym dniu w całym przedszkolu dzieci zawitały w kolorowych skarpetkach “nie do pary”, a zerówki wykonały skarpetkowe pacynki.


MARZEC 2021 r.

W KRAINIE MLEKA

Najmłodsza grupa realizowała projekt “Mleko”. W czasie projektu dowiedziały się skąd bierze się mleko, jakie produkty powstają z mleka, jaki wpływ mleko ma na organizm dziecka oraz wykonały koktajl.


LUTY 2021 r.

BEZPIECZNY INTERNET

W czasie zajęć dzieci uczyły bezpiecznego korzystania z internetu. Dowiedziały się również jaki wpływ na człowieka ma zbyt długie spędzanie czasu przed komputerem.


STYCZEŃ 2021 r.

SPORTY ZIMOWE

W drugim tygodniu ferii dzieci brały udział w projekcie “Sporty zimowe”. Dzieci dowiedziały się co to są Zimowe Igrzyska Olimpijskie, jakie sporty możemy uprawiać zimą oraz, że warto być zdrowym jak sportowiec. Dzieci wzięły udział w Zimowej Olimpiadzie.


STYCZEŃ 2021 r.

ZDROWE ODŻYWIANIE

W pierwszym tygodniu ferii dzieci uczestniczyły w projekcie “Zdrowe odżywianie”. Dowiedziały się co jeść, aby zdrowym być, ile witamin jest w różnych produktach spożywczych oraz dokładnie zapoznały się z piramidą zdrowego odżywiania-zdrowego stylu życia.

 


LISTOPAD

WARZYWA I OWOCE

W tym miesiącu dzieci pracowały z warzywami i owocami. Wykonały z nich: przetwory, potrawy, ciastka a w salach powstały spiżarnie i kąciki tematyczne związane z warzywami i owocami.


LISTOPAD

„URODZINKI BEZ CUKIERKA”

 

 


LISTOPAD

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKA

W listopadzie dzieci uczestniczyły w zajęciach z Panią pielęgniarką. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami dbania o higienę jamy ustnej: jak często oraz w jakich sytuacjach należy myć zęby, jakie przybory używamy dbania o zęby i jamę ustną, jaka jest prawidłowa technika mycia zębów oraz jak ważne jest korzystanie z opieki stomatologicznej.


LISTOPAD

19 DNI PRZECIW PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI

Nasze przedszkole wzięło udział w kampanii „19 DNI PRZECIW PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI”. Podczas zajęć z Panią psycholog dzieci zdobywały wiedzę na temat przemocy. Dzięki zajęciom dzieci już wiedzą, które zachowania zaliczamy do przemocowych, jakie uczucia prowadzą do agresji oraz w jaki sposób można poradzić sobie z emocjami nie krzywdząc innych. Dzieci uczyły się, że nie tylko czyny ale również słowa mogą krzywdzić. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały wyjątkowe znaki STOP, które maja przypominać o niekrzywdzeniu innych.

 


Dzień Dyni

W październikaw przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”. "Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. Nasze dzieci z zapałem zabrały się do odkrywania "dyniowego wnętrza" i robienia dyniowych przetworów. We wszystkich grupach wiekowych dzieci odkrywały i poznawały różne walory warzyw z rodziny dyniowatych. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Zachęcił też dzieci do spróbowania potraw, które same wykonały.


PAŹDZIERNIK 2020 r.

 

Dzieci z naszego Przedszkola obchodziły Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Jest to Święto, które przypomina nam, że powinniśmy w dużej ilości jeść owoce i warzywa.

W tym dniu dzieci spożywały owoce i warzywa pod różnymi postaciami.


PAŹDZIERNIK 2020 r.

W dniach 7-17 października 2020 r. chętne grupy przedszkolne wzięły udział w wydarzeniu biegowym pod patronatem Wydawnictwa „Bliżej Przedszkola”. Jego celem było popularyzowanie biegów wśród dzieci, zachęcanie do zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, wyrównywanie szans wszystkich dzieci na wyrabianie nawyków podejmowania w życiu dorosłym aktywności fizycznej, kształtowanie społeczeństwa zdrowego i świadomego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka – nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Każda grupa biegła oddzielnie, w wybranym przez nauczyciela terminie, na boisku szkolnym. W grupach „0” nieocenioną pomocą była obecność nauczyciela gimnastyki korekcyjnej Beaty Fidler-Plichty, która przeprowadziła rozgrzewkę, biegła z dziećmi i zainicjowała rozciąganie po biegu. Każdy uczestnik biegu dostał pamiątkowy dyplom oraz medal.
PAŹDZIERNIK 2020 r.

W dniu 15.10.2020 r. obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK. Dzieci przypominały w jaki sposób należy myć ręce, kiedy je myjemy a także dowiedziały się w jaki sposób powstaje piana.W ostatniej części zajęć wykonywały prace plastyczne.


WRZESIEŃ 2020 r.

W tym roku przedszkolnym zachęcamy wszystkich rodziców do zaangażowania się w przygotowanie dziecku urodzinek bez cukierka w przedszkolu.

Pierwsze urodzinki „Bez cukierka” już za nami. Życzymy wrześniowym solenizantom dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy.


WRZESIEŃ 2020 r.

W dniu 28 września obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Jabłka. Starsze i młodsze dzieci poznawały zdrowotne właściwości jabłek, wykonywały prace plastyczne. Starsze przedszkolaki w dydaktycznej zabawie językowej tworzyły określenia jabłka, podczas burzy mózgów stworzyły talerzyk pełen jabłkowych dań a podczas prób czytania poznawały przepisy kulinarne z wykorzystaniem tych owoców.


WRZESIEŃ 2020 r.

Przed nami nowy rok przedszkolny i nowe wyzwania. Nasze działania rozpoczęliśmy od przekazania rodzicom naszych przedszkolaków informacji na temat Przedszkola Promującego Zdrowie oraz stworzenia nowych gazetek.