Główny cel działań : Usprawnienie przekazywanych informacji poprzez różne drogi przekazu.

Cała społeczność przedszkolna została zapoznana z koncepcją PPZ, większość poparła inicjatywę ubiegania się o przyjęcie do Pomorskiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie poprzez wypełnienie ankiety :

- nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, rodzice chętnie biorą udział we wszystkich działaniach podejmowanych w ramach promocji zdrowia, nauczyciele

- większość aktywnie uczestniczy w realizacji działań,

- dbają o wiedzę własną, kolegów z pracy oraz rodziców dzieci na temat zdrowia

- planują pracę, organizują przedsięwzięcia oraz dokumentują podjęte akcje i przeprowadzają ewaluację

- rodzice wspierają nauczycieli w podejmowanych działaniach, pomagając i uczestnicząc w nich

- są zadowoleni z prezentowanej przez nauczycieli wiedzy

- deklarują swoją pomoc w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej swoich dzieci - rodzice oraz dzieci zauważają, że zdrowie w naszej placówce promują wszyscy.

Wszyscy zgodnie twierdzą, że edukacja zdrowotna jest ważnym elementem programu nauczania. Dzięki jej pogłębianiu na pewno uda się nam zapobiec wielu chorobom cywilizacyjnym, otyłości czy nadwadze. Wszystkie działania prozdrowotne zawarte są w dokumentach przedszkolnych: Statut Szkoły, Koncepcja Pracy, protokoły zebrań Rady Pedagogicznej, plany miesięczne i roczne, zapisy w dziennikach zajęć, scenariusze zajęć, kronika, strona internetowa.

Zespół ds. Promocji Zdrowia

Dorota Formela - koordynator nauczyciel

Sylwia Rycharska - nauczyciel

Natalia Mularczyk - nauczyciel

Paulina Kubiś - nauczyciel

Justyna Dłużniewska - rodzic

Daria Żebrowska, Joanna Goławska - administrowanie strony internetowej

W Przedszkolu Promującym Zdrowie należy wzmacniać korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników i dzieci, warunki środowiska fizycznego społecznego oraz identyfikować i eliminować pojawiające się nieprawidłowości.
KWIECIEŃ 2021 r.

DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

2 kwietnia przypada Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci na znak solidarności z osobami z autyzmem ubrały się na niebiesko, oraz wykonały pracę plastyczną.


MARZEC 2021 r.

“DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI”

22 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, w ramach Światowego Dnia Zespołu Downa, który przypada 21 marca. W tym dniu w całym przedszkolu dzieci zawitały w kolorowych skarpetkach “nie do pary”, a zerówki wykonały skarpetkowe pacynki.


MARZEC 2021 r.

W KRAINIE MLEKA

Najmłodsza grupa realizowała projekt “Mleko”. W czasie projektu dowiedziały się skąd bierze się mleko, jakie produkty powstają z mleka, jaki wpływ mleko ma na organizm dziecka oraz wykonały koktajl.

LUTY 2021 r.

BEZPIECZNY INTERNET

W czasie zajęć dzieci uczyły bezpiecznego korzystania z internetu. Dowiedziały się również jaki wpływ na człowieka ma zbyt długie spędzanie czasu przed komputerem.


STYCZEŃ 2021 r.

SPORTY ZIMOWE

W drugim tygodniu ferii dzieci brały udział w projekcie “Sporty zimowe”. Dzieci dowiedziały się co to są Zimowe Igrzyska Olimpijskie, jakie sporty możemy uprawiać zimą oraz, że warto być zdrowym jak sportowiec. Dzieci wzięły udział w Zimowej Olimpiadzie.


STYCZEŃ 2021 r.

ZDROWE ODŻYWIANIE

W pierwszym tygodniu ferii dzieci uczestniczyły w projekcie “Zdrowe odżywianie”. Dowiedziały się co jeść, aby zdrowym być, ile witamin jest w różnych produktach spożywczych oraz dokładnie zapoznały się z piramidą zdrowego odżywiania-zdrowego stylu życia.


LISTOPAD

WARZYWA I OWOCE

W tym miesiącu dzieci pracowały z warzywami i owocami. Wykonały z nich: przetwory, potrawy, ciastka a w salach powstały spiżarnie i kąciki tematyczne związane z warzywami i owocami.


LISTOPAD

„URODZINKI BEZ CUKIERKA”


LISTOPAD

SPOTKANIE Z PANIĄ PIELĘGNIARKA

W listopadzie dzieci uczestniczyły w zajęciach z Panią pielęgniarką. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami dbania o higienę jamy ustnej: jak często oraz w jakich sytuacjach należy myć zęby, jakie przybory używamy dbania o zęby i jamę ustną, jaka jest prawidłowa technika mycia zębów oraz jak ważne jest korzystanie z opieki stomatologicznej.


LISTOPAD

19 DNI PRZECIW PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI

Nasze przedszkole wzięło udział w kampanii „19 DNI PRZECIW PRZEMOCY I KRZYWDZENIU DZIECI”. Podczas zajęć z Panią psycholog dzieci zdobywały wiedzę na temat przemocy. Dzięki zajęciom dzieci już wiedzą, które zachowania zaliczamy do przemocowych, jakie uczucia prowadzą do agresji oraz w jaki sposób można poradzić sobie z emocjami nie krzywdząc innych. Dzieci uczyły się, że nie tylko czyny ale również słowa mogą krzywdzić. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały wyjątkowe znaki STOP, które maja przypominać o niekrzywdzeniu innych.


Dzień Dyni

W październikaw przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Dyni”. "Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. Nasze dzieci z zapałem zabrały się do odkrywania "dyniowego wnętrza" i robienia dyniowych przetworów. We wszystkich grupach wiekowych dzieci odkrywały i poznawały różne walory warzyw z rodziny dyniowatych. „Dzień Dyni” pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Zachęcił też dzieci do spróbowania potraw, które same wykonały.

PAŹDZIERNIK 2020 r.

Dzieci z naszego Przedszkola obchodziły Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Jest to Święto, które przypomina nam, że powinniśmy w dużej ilości jeść owoce i warzywa.

W tym dniu dzieci spożywały owoce i warzywa pod różnymi postaciami.


PAŹDZIERNIK 2020 r.

W dniach 7-17 października 2020 r. chętne grupy przedszkolne wzięły udział w wydarzeniu biegowym pod patronatem Wydawnictwa „Bliżej Przedszkola”. Jego celem było popularyzowanie biegów wśród dzieci, zachęcanie do zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu, w tym czasu na świeżym powietrzu, wyrównywanie szans wszystkich dzieci na wyrabianie nawyków podejmowania w życiu dorosłym aktywności fizycznej, kształtowanie społeczeństwa zdrowego i świadomego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie człowieka – nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Każda grupa biegła oddzielnie, w wybranym przez nauczyciela terminie, na boisku szkolnym. W grupach „0” nieocenioną pomocą była obecność nauczyciela gimnastyki korekcyjnej Beaty Fidler-Plichty, która przeprowadziła rozgrzewkę, biegła z dziećmi i zainicjowała rozciąganie po biegu. Każdy uczestnik biegu dostał pamiątkowy dyplom oraz medal.
PAŹDZIERNIK 2020 r.

W dniu 15.10.2020 r. obchodziliśmy ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK. Dzieci przypominały w jaki sposób należy myć ręce, kiedy je myjemy a także dowiedziały się w jaki sposób powstaje piana.W ostatniej części zajęć wykonywały prace plastyczne.


WRZESIEŃ 2020 r.

W tym roku przedszkolnym zachęcamy wszystkich rodziców do zaangażowania się w przygotowanie dziecku urodzinek bez cukierka w przedszkolu.

Pierwsze urodzinki „Bez cukierka” już za nami. Życzymy wrześniowym solenizantom dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy.


WRZESIEŃ 2020 r.

W dniu 28 września obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Jabłka. Starsze i młodsze dzieci poznawały zdrowotne właściwości jabłek, wykonywały prace plastyczne. Starsze przedszkolaki w dydaktycznej zabawie językowej tworzyły określenia jabłka, podczas burzy mózgów stworzyły talerzyk pełen jabłkowych dań a podczas prób czytania poznawały przepisy kulinarne z wykorzystaniem tych owoców.


WRZESIEŃ 2020 r.

Przed nami nowy rok przedszkolny i nowe wyzwania. Nasze działania rozpoczęliśmy od przekazania rodzicom naszych przedszkolaków informacji na temat Przedszkola Promującego Zdrowie oraz stworzenia nowych gazetek.
W naszej szkole realizujemy programy i projekty edukacyjne

ZOBACZ

PLANY LEKCJI


Plan lekcji dla klas I-III podczas nauczania zdalnego - obowiązuje od 18.01.2021r.

>>pobierz<<

Plan lekcji dla klas IV-VIII podczas nauczania zdalnego -obowiązuje od 15.02.2021

>>pobierz<<

kolor czerwony - wideokonferencja

kolor czarny - praca w Classroom


Plan lekcji podczas nauki stacjonarnej:

obowiązuje od 15.02.2021 r.

klasy I-III

obowiązuje od 15.02.2021 r.

klasy IV-VIII


BIP
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
GALERIA
EPUAP