Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Borkowie

Klasa 2c na ŻAGLOWCU ,, DAR MŁODZIEŻY” w Gdyni

Na początku wycieczki uczniowie klasy 2c zwiedzili trzymasztowy żaglowiec „Dar Młodzieży” cumujący na Nadbrzeżu Pomorskim w Gdyni. 

Podczas wycieczki dzieci mogły zobaczyć między innymi kubryki, studencką i oficerską mesę, kabinę nawigacyjną, a nawet salon komendanta. Odwiedziliśmy  niedostępne na co dzień zakamarki żaglowca. Nad bezpieczeństwem uczniów podczas zwiedzania czuwał kapitan komendant kpt. ż. w. Artur Król. Od niego uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, pocztówki i słodycze.

Następnie pomaszerowaliśmy do Uniwersytetu Morskiego, gdzie kształcą się studenci przygotowujący się do pracy na morzu. Po spożyciu posiłku udaliśmy się na spotkanie z prodziekanem ds. studenckich i promocji dr inż. Adamem Kaizerem. Z nim przeszliśmy do planetarium, a potem mogliśmy z bliska przyjrzeć się symulatorom, w których studenci Uniwersytetu Morskiego nabywają praktycznych umiejętności niezbędnych w późniejszej pracy zawodowej.

Inicjatorem i organizatorem wycieczki była mama Ani pani Katarzyna Mendyk. 

Wycieczka do Gdyni na długo pozostanie w naszej pamięci. Do domu uczniowie wrócili  uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem miłych wspomnień.