Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Borkowie

Strona główna

Dzisiaj na tablicy

Akcja "Pocztówka od Mikołaja" 

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borkowie

 

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański organizuje wyjątkową akcję „Pocztówka od Mikołaja”,  która ma na celu promowanie twórczości dzieci i młodzieży.

W związku z tą inicjatywą w dniu 14.12.2023 r. w godzinach 11:00-14:00 na zieleńcu pomiędzy szkołą a salą gimnastyczną Mikołaj będzie rozdawał słodycze oraz kartki świąteczne zaprojektowane przez uczestników zajęć artystycznych organizowanych przez Ośrodek Kultury, Sztuki i Bibliotekę Publiczną Gminy Pruszcz Gdański.

Dodatkowo będzie można wrzucić list do Św. Mikołaja do dużej skrzynki pocztowej.

Ta inicjatywa ma na celu nie tylko przyniesienie radości przedświątecznej, ale również podkreślenie talentu i kreatywności dzieci i młodzieży. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w tej niezwykłej akcji, aby wspólnie cieszyć się świąteczną atmosferą i wsparciem dla twórczości uczestników zajęć artystycznych organizowanych przez Ośrodek Kultury, Sztuki i Bibliotekę Publiczną Gminy Pruszcz Gdański.

 

Poniżej link do naszego profilu na FB, gdzie zamieszczamy pełną informację.

 

 


„Dobrze jest pomagać…”

 

Pod tym hasłem, nasza szkoła włącza się do udziału w przedświątecznej akcji "Paczuszka dla Maluszka" organizowanej przez Fundację Małych Stópek. Jej adresatami są, podobnie jak w ubiegłych latach, instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych Fundacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.
Już od wtorku, 5 grudnia w holu naszej szkoły, przy pokoju nauczycielskim znajdzie się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła dziecięce, itp. Informację o przekazanej paczce każdy uczeń zgłasza swojemu wychowawcy.

Akcja potrwa do 6 stycznia.

Zapraszamy do udziału! Dobrze jest pomagać!

 

 

 

Aktualności