2017.02.07 – 56 MISJA SALLY RIDE EARTHKAM

W dniach 07- 11.02.2017 uczniowie z klasy VI a wraz z nauczycielem języka angielskiego wzięli udział w kolejnej 56 misji projektu realizowanego drugi rok w naszej szkole. Po raz pierwszy zdarzyło się, iż wszystkie zdjęcia wykonane w pierwszym dniu projektu nie zostały zrealizowane ze względów technicznych leżących po stronie NASA. Zostaliśmy o tym fakcie poinformowani, wiec zdecydowaliśmy się ponowić próbę. I ta okazała się dość pechowa. Otrzymaliśmy tylko trzy zdjęcia.

Mamy nadzieję, że 57 misja okaże się sukcesem i będziemy mogli cieszyć się efektami naszej pracy.

2016.11.08-12 – 55 MISJA Sally RIDE EARTHKAM W BORKOWIE

W dniach 08.11 – 12. 11. 2016 trwała 55 misja NASA w ramach projektu Sally Ride EarthKAM.

Uczniowie kl. VI a wraz z nauczycielem języka angielskiego określali miejsca na ziemi, których zdjęcia chcieliby otrzymać. Analizowano aktualne orbity, stan dnia i nocy oraz określano długość i szerokość geograficzną danego miejsca. Oczywiście wszystko odbywało się w języku projektu czyli w języku angielskim. Zwieńczeniem 55 misji są zdjęcia wskazane przez uczniów i wykonane na terytoriach: Europy, Ameryki Północnej i Południowej.

Z niecierpliwością czekamy na kolejną misją w lutym 2017, abyśmy mogli być ponownie we wszechświecie.

016.10.06 – 54 MISJA Sally RIDE EARTHKAM W BORKOWIE

Dnia 06.10.2016 roku uczniowie z klasy VI a wraz z nauczycielką języka angielskiego przystąpili do projektu o nazwie Sally Ride EarthKAM. Polega on na fotografowaniu powierzchni Ziemi kamerą umieszczoną na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Do przedsięwzięcia NASA zostali zaproszeni uczniowie ze wszystkich stron świata. Podczas projektu uczniowie zgłaszają i przekazują agencji propozycje wykonania zdjęć określonych punktów na powierzchni naszej planety. Propozycje te przekazywane są do ISS; zamieszczony tam sprzęt fotografuje owe miejsca i przekazuje je na Ziemię, po czym uczniowie mogą te zdjęcia analizować, opisywać oraz stworzyć galerię zdjęć, która będzie efektem końcowym realizowanego w naszej szkole projektu. Udział w pierwszej misji posłużył zapoznaniu się ze strona projektu, poznaniu słownictwa związanego z kosmosem oraz odczytywaniu i określaniu współrzędnych miejsca na mapie. Efektem pracy są przepiękne zdjęcia srebrnego globu. Przed nami kolejne trzy misje w czasie roku szkolnego 2016/17. Pomysłodawcą projektu w 1995 roku była dr Sally Ride – pierwsza Amerykanka w kosmosie.


W naszej szkole realizujemy programy i projekty edukacyjne

ZOBACZ

PLANY LEKCJI


Plan lekcji dla klas I-III podczas nauczania zdalnego - obowiązuje od 18.01.2021r.

>>pobierz<<

Plan lekcji dla klas IV-VIII podczas nauczania zdalnego -obowiązuje od 15.02.2021

>>pobierz<<

kolor czerwony - wideokonferencja

kolor czarny - praca w Classroom


Plan lekcji podczas nauki stacjonarnej:

obowiązuje od 15.02.2021 r.

klasy I-III

obowiązuje od 15.02.2021 r.

klasy IV-VIII


BIP
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
GALERIA
EPUAP