Szkoła Promująca ZdrowieMAJ 2021
Zajęcia profilatyczne - kolejni uczniowie z klas 1-3 obejrzeli spektakl kabaretowy "Mniam mniam", którego głównym celem było uświadomienie dzieciom, czym jest zdrowe jedzenie oraz jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania się. Podczas zajęć uczniowie przekonali się, że dieta na wpływ na koncentrację, zapamiętywanie, zdolność uczenia się. Prawidłowe odżywianie jest niezwykle ważne zwłaszcza w czasie pandemii.

Klasy 1 podczas nauki zdalnej prowadziły w domu obserwacje wzrostu szczypiorku. A później... były pyszne, kolorowe kanapki oczywiście ze szczypiorkiem.

Szkolna pielęgniarka odwiedziła uczniów klas I. Przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat higieny jamy ustnej oraz prawidłowego mycia zębów. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób i kiedy myć zęby, aby były piękne i zdrowe.KWIECIEŃ 2021
Każdy uczeń dobrze wie, jak należy zdrowo odżywiać się! Klasy pierwsze przygotowały wraz z pomocą rodziców, rodzeństwa piramidy zdrowego żywienia.

Został rozstrzygnięty konkurs "ZDROWA KSIĄŻKA KUCHARSKA" dla klas IV-VIII. Jako jedyna do konkursu zgłosiła się uczennica klasy Vb NINA LANDOWSKA.MARZEC 2021
Nasza szkoła przystąpiła do projektu #AktywnaSzkoła – zainwestuj w swoje zdrowie. Celem projektu jest promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży.

W klasach I-III odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat zdrowego odżywiania. W ramach zajęć uczniowie obejrzeli spektakl kabaretowo - edukacyjny pt. "Mniam, mniam" przygotowany przez Grupę T z Torunia, w którym poruszony został problem uzależnienia od żywności typu fast food,słodyczy czy chipsów . Głównym celem było uświadomienie dzieciom, jakie konsekwencje niesie ze sobą nieprzestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania się. Aktorzy w humorystyczny sposób podkreślali, że żywienie wpływa na koncentrację, pamięć czy zdolność uczenia się. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie od tej pory będą zwracać uwagę na to co jedzą.LUTY 2021
Celem konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na różnorodność owoców i warzyw oraz na znaczenie witamin w naszym odżywianiu.STYCZEŃ 2021
Drugi dzień ferii upłynął pod hasłem zdrowych-kolorowych kanapek i zabaw. Nie zabrakło sportowego treningu pod okiem trenerów p. Krzysztoa Rusinka i p. Jacka Zygadło oraz zabaw na świeżym powietrzu.GRUDZIEŃ 2020
Klasa III b realizowała projekt "Zdrowe odżywianie, czyli wiem co jem!". Dzięki pracy uczniów powstały świetne prezentacje, notatki, zdrowe i zbilansowane jadłospisy, oraz kolorowa tablica z informacjami.

Uczniowie z klas I-VI przygotowali prace na konkurs "Zdrowe, smaczne, kolorowe - kupuję produkty krajowe".LISTOPAD 2020
Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dostarcza energii do nauki i zabawy. Sprawia, że uczniowie lepiej koncentrują się podczas lekcji. Dlatego podobnie jak w latach ubiegłych dzieci z klas I-III wzięły udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". W tym roku ze względu na sytuację - przy pomocy rodziców przygotowywały w swoich domach kolorowe kanapki oraz inne zdrowe i smaczne przekąski.PAŹDZIERNIK 2020
W klasach 1-3 zapanowała moda na zdrowe odżywianie. Uczniowie przygotowywali zdrowe surówki, kolorowe kanapki oraz przekąski z jajek.LISTOPAD 2019
ŚNIADANIE DAJE MOC!

W pierwszym tygodniu listopada odbyła się u nas w szkole kolejna edycja akcji „Śniadanie daje moc!”. W ramach akcji odbyły się zajęcia obrazujące 12 zasad zdrowego odżywiania, dzięki którym dzieci dowiedziały się, jak poszczególne składniki znajdujące się w pokarmach wpływają na funkcjonowanie ich organizmu.

Celem zajęć było zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci z Polsce- poprzez edukację o promocję prawidłowego żywienia.

Końcowym etapem akcji , były wspólne śniadania , które odbyły się w klasach I-III.WRZESIEŃ 2019
W dniu 19.09.2019 r. odbył się festyn ,,Słucham i uczę się słuchać" zorganizowany przez Stowarzyszenie ,,Borkuś" i firmę SIEMENS. Był to III etap kończący nasz wspólny projekt. Przedszkolaki i uczniowie wystąpili w konkursie piosenki. Uczestniczyli w doświadczeniach z zakresu dźwięku. Malowali dźwiękiem. W międzyczasie można było przebadać swój słuch w Słuchobusie i zrelaksować się w strefie relaksu przy lemoniadzie i plasterkach ogórka.
Dziękujemy za współpracę panu Adamowi, wolontariuszom i nauczycielom przy wszystkich etapach projetu:)

LISTOPAD 2018
29.11.2018 r. Uwaga! Wiadomość dnia i jednocześnie wielka radość dla całej naszej szkolnej społeczności: dziś, po 3 latach starań, nasza szkoła otrzymała WOJEWÓDZKI CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE!!


27.11.2018 r. w klasach trzecich odbyła się tzw. Lekcja Zdrowia - warsztaty realizowane na zlecenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Przygotowali je i prowadzili specjaliści z Instytutu Żywienia Eligo. Pani Agnieszka - dietetyk i jednocześnie wulkan energii - opowiadała dzieciom o piramidzie żywienia (i ruchu), co warto jeść i dlaczego? Jakie pokarmy dają nam energię na kilka godzin, a które tylko na chwilkę... jak bańka mydlana! Dzieci dowiedziały się co to są endorfiny i jakie witaminy wspierają konkretne funkcje naszego organizmu. Na koniec był prezent w postaci zestawu musli - oczywiście do natychmiastowej degustacji. Ważną informacją okazał się też fakt, że ludzkie kubki smakowe mogą się zmieniać i jeśli coś zdrowego dziś nie smakuje... to warto próbować, bo jest szansa na zmianę!

http://www.instytuteligo.pl/

Za nami Tydzień dla Niepodległej podczas którego nasza szkoła przybierała odświętną, niepodległościową szatę. W tym czasie odbył się konkurs recytatorski i piosenki związany z tematem niepodległościowym, a we wszystkich klasach odbywały się zajęcia przybliżające nam tematykę rozbiorów, I wojny światowej i wreszcie odzyskania upragnionej przez Polaków niepodległości.

Zwieńczeniem wszystkich działań była szkolna uroczystość z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI.
Rodzice uczniów klasy III b ogłaszali wszystkim - wchodząc do klas, że... mamy Niepodległą i zapraszali do sali gimnastycznej...
Punktualnie o godz. 11.11 wszyscy razem odśpiewali hymn państwowy, włączając się tym do akcji „Rekord dla Niepodległej”, w której udział zadeklarowało ponad 24 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w kraju oraz prawie 100 szkół polonijnych.
Część artystyczną wypełniły śpiewy, recytacje, taniec i krótkie scenki teatralne. Było uroczyście i pięknie.
Mamy od 100 lat Niepodległą i z pewnością jesteśmy z tego dumni!15 listopada o godz. 17.00 w stołówce szkolnej odbędzie się szkolenie dla nauczycieli i rodziców na temat e- uzależnień: "Jeszcze 5 minut i wyłączam".

Szkolenie prowadzone będzie przez eksperta z zakresu przeciwdziałania cyberprzemocy i obejmie pełny zakres wiedzy z tematu cybeprzemocy, stalkingu oraz uzależnień od Internetu. Szkolenie potrwa 45 min. i prowadzone będzie w formie interaktywnej prezentacji. Serdecznie wszystkich zapraszamy.PAŹDZIERNIK 2018
„NIE JEST KOLOROWO” – zbiórka przyborów szkolnych

dla polskich dzieci z Kresów.

Projekt „Nie jest kolorowo” to akcja charytatywna organizowana kolejny już rok przez Stowarzyszenie Traugutt z Pruszcza Gdańskiego. Nasza placówka włącza się w nią po raz trzeci.
Celem akcji jest zbiórka przyborów szkolnych dla polskich dzieci mieszkających za naszą wschodnią granicą. Stowarzyszenie Traugutt.org przez ostatnie lata zbierało doświadczenie oraz nawiązywało ścisłe kontakty ze szkołami, przedszkolami, szkółkami działającymi na Białorusi, Litwie, Ukrainie i Łotwie, by wspierać swoją pomocą polskie rodziny.
Akcja zbierania przyborów potrwa
od 1 do 15 października 2018r.
Zbieramy tylko i wyłącznie nowe, nieużywane, nieuszkodzone przybory szkolne: kredki, flamastry, zeszyty, piórniki, farbki, ołówki, długopisy, torby, plecaki, kolorowanki, wycinanki, plastelinę, gumki itp.
Nie zbieramy podręczników szkolnych oraz używanych książek (np. ze szkolnych bibliotek).
Przyniesione przedmioty proszę wkładać do kosza pod tablicą Samorządu Uczniowskiego lub przynosić bezpośrednio do gabinetu logopedycznego
(II piętro sala nr 205).
Informacje na temat akcji dostępne są także na str. Stowarzyszenia Traugutt: www.traugutt.org oraz www.niejestkolorowo.pl a także na Facebook’u: www.facebook.com/traugutt.org/

Liczymy jak zawsze na Waszą hojność i dar serca.


W pierwszych dniach października z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości przez Polskę najstarsi uczniowie naszej szkoły odwiedzali Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. W pięknych murach dworku Wybickich wzięli udział w lekcji poświęconej najważniejszym symbolom państwa polskiego. Uczniowie poznali również historię powstania „Mazurka Dąbrowskiego”. Na koniec wszyscy spotkaliśmy się przy ognisku, piekliśmy kiełbaski i integrowaliśmy się przy zabawach ruchowych12 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie klasy 3a zaprosili pracowników szkoły do teatru. Wystawili sztukę pt. Jaś i Małgosia wg. Jana Brzechwy z własnym, prozdrowotnym zakończeniem. Oto kilka zdjęć ze szkolnej sceny...,, Śniadanie daje moc!” w klasach młodszych to już coroczna tradycja w naszej szkole!

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
Uczniowie przygotowali wspólnie zdrowe śniadanie. Przynieśli potrzebne produkty, z których wykonali zdrowe, pożywne kanapki.

Wspólne śniadanie było dla nas świetną zabawą, a zarazem nauką o tym - jak ważny jest codzienny, zdrowe pierwszy posiłek. #sniadaniedajemoc #śniadaniedajemocWRZESIEŃ 2018Po pierwszych zajęciach integracyjnych i poznaniu imion naszych Świetliczaków, przyszedł czas na pierwsze zajęcia plastyczne. Nasza salę ozdabiają kolorowe łódki i mądre sowy.
Bez dzieci sala świetlicy była tylko pustym pomieszczeniem.

Świętujemy Dzień Kropki.

Poznaliśmy lub przypomnieliśmy sobie historię Vasthi. W każdej klasie z kropek powstały plastyczne –różne realizacje - poniosła nas wyobraźnia! Wiemy, że jesteśmy kreatywni i że każdy z nas ma talent! Trzeba go odkrywać, rozwijać i czynić z niego pasję! A dorośli niech nas w tym wspierają!
#dotday #dzieńkropki #każdymajakiśtalent

„Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”- to przesłanie tegorocznej edycji akcji Sprzątania Świata. 21 września uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami uczestniczyli w akcji ekologicznej. Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły oraz okoliczne ulice! Zbierano głównie szkło, plastik i inne odpady. Celem przedsięwzięcia było promowanie dbałości o środowisko oraz upowszechnianie wiedzy o selektywnej zbiórce odpadów. Sprzątanie Świata, to świetna lekcja ucząca młodych ludzi dbałości o Ziemię. Tu fotki ze sprzątania świata klas młodszych :) Prawda, że dzielni?!

W dniach 24-28.09 w godz. 8:25 do 12:10 organizujemy akcję charytatywną ,, Tydzień dla Oliwiera”.

Oliwier jest uczniem IV klasy naszej szkoły, który obecnie przebywa na oddziale chemioterapii onkologicznej w UCK w Gdańsku. Chcielibyśmy zebrać potrzebne fundusze, które będą wsparciem w leczeniu chłopca i jego rehabilitacji. Podczas tego tygodnia każda klasa w wyznaczonym dniu przygotuje stanowisko. Uczniowie i odwiedzający nas rodzice, będą mogli zakupić to, co przygotuje dana klasa lub wziąć udział w loterii . Prosimy, aby rodzice pomogli dzieciom w przygotowaniu drobnych smakołyków i upominków, które pomogą w zebraniu funduszy niezbędnych dla naszego kolegi.

Przez cały tydzień uzbieraliśmy 15 508 zł. Wsparła nas Pani Wójt Magdalena Kołodziejczak, fanty przekazał także Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Każdego dnia angażowali się nasi rodzice i uczniowie.
To wielki WSPÓLNY SUKCES wszystkich, którzy się w to pomaganie zaangażowali.
Oprócz pomocy dla Oliwiera uzyskaliśmy jeszcze więcej - poczucie solidarności i wspólnoty. Razem mamy TĘ MOC czynienia dobra!
Wszystkim zaangażowanym, którzy choćby najmniejszym gestem przyczynili się do zebrania tak wielkiej kwoty - z serca DZIĘKUJEMY!


CZERWIEC 2018


https://web.facebook.com/Salvitprima/videos/1809965712395447/


Ostatnie tygodnie czerwca – już pachnie wakacjami a my w klasach I – III obchodzimy Tropikalny tydzień. Jak, zapytacie? Uczniowie robili pyszne i zdrowe sałatki zdrowe sałatki owocowe oraz wody smakowe. Przygotowali także plakaty promujące owoce egzotyczne. Klasy drugie założyły nawet hodowlę ananasahttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fd8/1.5/16/1f60a.png


13 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w prelekcji dot. zdrowia i zdrowego odżywiania. A to wszystko w ramach trwającego w szkole Zdrowego Tropikalnego Tygodnia. Podczas prelekcji p. Aneta, nasza pielęgniarka opowiadała o tym jak się chronić i o czym należy pamiętać podczas wakacyjnych wyjazdów za granicę. Odwiedził nas również p. Karol Umiński, który jest dietetykiem i wraz z synem Maksem opowiedział uczniom o korzyściach płynących ze zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się między innymi w jaki sposób przyrządzać zdrowe słodycze i co jeść, aby nasz organizm prawidłowo się rozwijał. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.

#szkołapromującazdrowie


W ramach swoich zajęć klasa IC przygotowała i kosztowała sałatki owocowej… pyło pysznie i zdrowo! #smacznieizdrowo


Dnia 09.06.2018r w sobotę w Baninie odbyły się OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ FIT- KID & AEROBIC oraz INNE FORMY TAŃCA w których po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział.
Fit – Kid to jeszcze mało popularna, ale bardzo widowiskowa konkurencja. Stanowi połączenie kilku dyscyplin sportu. Dominującą rolę odgrywają sprawność, elastyczność, siła i poczucie rytmu. Co ciekawe i godne podkreślenia, podczas zawodów dzieci prezentują układ dowolny z choreografią wykonaną do wybranej przez siebie muzyki. Prezentowany program powinien obfitować w elementy siłowe, gimnastyczne i akrobatykę sportową. Ważne są umiejętności, poziom trudności wykonania elementów, koncepcja artystyczna. Sędziowie zwracają również uwagę na harmonię stroju, muzyki, gry aktorskiej na scenie, a także wdzięk i urok osobisty.
Natomiast w konkurencji INNE FORMY TAŃCA można zaprezentować taniec z przyborem lub taniec show, taniec nowoczesny. Wymaga to dużo pracy i inspiracji, ale nasze dzieci są zdolne i stanęły na wysokości zadania .
Maja Wszelaka - zaprezentowała taniec z przyborem III - miejsce
Hania Tofil – taniec z przyborem – IV miejsce
Dawid Tofil – fit kid – I miejsce
Raz jeszcze gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów. https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f20/1.5/16/1f483.png


12.06.2018r. po raz kolejny odbył się VI bieg Traugutta w Wojanowie. Nasi najmłodsi uczniowie zdobyli jako drużyna I miejsce https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f17/1.5/16/1f3c6.png


Bezpiecznie znaczy zdrowo! Gmina Pruszcz Gdański była organizatorem konkursu „Bezpieczna droga do szkoły” i dnia 13 czerwca w Ośrodku Kultury, Sportu i Biblioteki Publicznej w Cieplewo odbyło się wręczenie nagród. Uczniowe z IIB i IIIB odebrali nagrody. Gratulujemy !!https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f82/1.5/16/263a.png☺️


MAJ 2018


8 maja klasy drugie wybrały się na wycieczkę do lasu w Otominie… A w lesie zielono, świeżo i czyste powietrze. Napełniając swoje głowy leśną wiedzą oddychaliśmy mocno leśnym powietrzem, spacerowaliśmy po ścieżkach dziwiąc się, jak natura wszystko pięknie urządziła. #lastozdrowie #swieżepowietrze.


W dniu dzisiejszym 10.05. odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w sztafetach sprawnościowych klas II i III. Uczniowie wywalczyli zasłużone https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f17/1.5/16/1f3c6.png


Dnia 22 maja odbył się w naszej szkole egzamin praktyczny na kartę rowerową. Egzamin przeprowadził Komendant Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański pan Tomasz Grabowski.

Jeździmy na rowerach bo służy temu pogoda, ale zawsze w kaskach i zawsze zgodnie z przepisami! #bezpiecznienarowerze #pamiętamokasku


W piątek 25.06 na zaproszenie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Pruszczu Gdańskim, wzięliśmy udział w X Biegu Papieskim doliną Raduni. Uczestnicy biegli w zależności od kategorii wiekowej różne dystanse od 400-1200 m. Zdobyliśmy kilka medali https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f10/1.5/16/1f44d_1f3fb.png

#biegambolubię #biegtozdrowie


29 maja klas V w ramach programu "Myślę pozytywnie" wzięli udział w warsztatach "Jak radzić sobie ze stresem?". Zajęcia poprowadziła mgr Agnieszka Zasińska - specjalista ds. personalnych i szkoleń w GDN Airport Services.

Już wiemy jak stresowi powiedzieć stanowcze NIE!KWIECIEŃ 2018


7 kwietnia po raz pierwszy nasi soliści wzięli udział w zawodach wysokiej rangi jakim są FIT KIDS. W miejscu Amber Expo w Gdańsku. Hania i Dawid z klasy 3e zaprezentowali swoje układy gimnastyczno akrobatyczne. Uczniowie aktywnie spędzili czas w miłej atmosferze. Dawid zdobył I MIEJSCE a Hania 7 miejsce. GRATULACJE https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f17/1.5/16/1f3c6.png


Kolejny sukces naszej szkoly https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f17/1.5/16/1f3c6.png


WIELKI SUKCES - uczniowie naszej szkoły w Wojewódzkich zawodach sportowych.

W dniu dzisiejszym 16.04.2018r. mimo niesprzyjającej pogody odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w indywidualnych biegach przełajowych. Rywalizacja była ogromna, około 200 dzieci na każdym poziomie wiekowym. Uczniowie Piotr Rakowski zajął 62 miejsce, Szymon Kruszyński 52 miejsce. GRATULUJEMY https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f17/1.5/16/1f3c6.png


20 kwietnia nasza szkoła była organizatorem III Gminnego Konkursu o Bezpieczeństwie „Bezpieczna droga do szkoły” pod Patronatem Wójta Gminy Pruszcz Gdański. To już po raz trzeci uczniowie klas II i III z całej Gminy Pruszcz Gdański wzięli udział w turnieju wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze. W konkursie brało udział 25 uczniów. W czasie przerwy uczniowie czynnie uczestniczyli w przygotowanej przez Panią Weronikę Chmielowiec akcji „Bezpieczny Bąbel”.
Oto zwycięzcy tego konkursu:
Klasy II
I miejsce - Jan Jażdżewski ze Szkoły Podstawowej w Wiślinie
II miejsce - Aurelia Pietrzykowska ze Szkoły Podstawowej w Borkowie
III miejsce - Anna Pragacz ze Szkoły Podstawowej w Rotmance

Klasy III
I miejsce- Jakub Wieczorek ze Szkoły Podstawowej w Rotmance
II miejsce - Szymon Filipkowski ze Szkoły Podstawowej w Rotmance
III miejsce - Rafał Rybka ze Szkoły Podstawowej w Wiślince.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy !!

Promujemy bezpieczeństwo w drodze do szkoły i nie tylko!
23 kwietnia 2018r w Zespole Szkół w Łęgowie odbyły się gminne eliminacje ogólnopolskiego turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drużyny, które reprezentowały swoje szkoły musiały wykazać się wiedzą teoretyczną i praktyczną z zakresu ruchu drogowego oraz znajomością zagadnień związanych z udzielaniem pierwszej pomocy. Nasza szkoła zajęła drugie miejsce w kategorii szkół podstawowych. Mateusz Konopko 5a zdobył trzecie miejsce w klasyfikacji indywidualnej. Skład drużyny: Magdalena Kmieciak 5b, Marta Lewandowska 6b, Mateusz Konopko 5a, Mikołaj Wójtowicz 5a.

Bezpieczni na drodze!


22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy 1d i 4d przygotowali pouczające przedstawienie. #światowydzieńziemi

Czysta Ziemia = zdrowi ludzie. Należy dbać o swoją planetę!


27 kwietnia w klasie 3b zapachniało cytrusami i innymi kolorowymi witaminami. Uczniowie przygotowywali sałatkę owocową. Było smacznie, wesoło i zdrowo!


29 kwietnia do klasy IIA przyszła p.Dominika - mama Franka, która rozmawiała z dziećmi o segregacji śmieci. Można było przypomnieć sobie jakie są kolory pojemników i dowiedzieć się, jakie śmieci gdzie wrzucamy. Pani Dominika przygotowała się do zajęć profesjonalnie: dzieci poznawały i utrwalały wiedzę poprzez różne aktywności, zabawy i ciekawe karty pracy. Na koniec wszyscy uczniowie dostali drobne upominki związane z tematem oraz słodkie co nieco. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i zapraszamy kolejnych Rodziców https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fa5/1.5/16/1f642.png:)

Segreguj śmieci – będą zdrowe nasze dzieci!


MARZEC 2018


Na początku marca klasa IIIc poznała budowę układu oddechowego, a że najbardziej lubimy uczyć się przez doświadczenia, skonstruowaliśmy model układu wykorzystując butelki i balony. Na podsumowanie rozmów o przyprawach, zrobiliśmy własną czekoladę :-) Było pysznie, wesoło i zdrowo https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fa5/1.5/16/1f642.png:-)


7 marca 2018 - W naszej szkole od dziś obowiązuje zakaz narzekania https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fa5/1.5/16/1f642.png:). W związku z przystąpieniem szkoły do programu "Myślę pozytywnie" w dniu dzisiejszym ogłosiliśmy TYDZIEŃ MYŚLENIA POZYTYWNEGO. Pamiętajcie - szczęście przychodzi do uśmiechniętychhttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fb0/1.5/16/1f609.png


Nowy szkolny zwyczaj to aktywne przerwy – sami zobaczcie jak się bawimy


Na początku marca w 1C poznawaliśmy kosmos. Dowiedzieliśmy się co to jest stacja kosmiczna, wahadłowiec, astronomia. Zdobyliśmy wiedzę na temat pracy astronautów. Zapoznaliśmy się z postacią polskiego astronoma - Mikołaja Kopernika. Na koniec wykonaliśmy zabawne i pomysłowe ufoludki z warzyw. Warzywa nie dość, że są zdrowe to jeszcze… pomysłowe!

#lubięwarzywa


15 marca odnieśliśmy sportowy sukces – zdobyliśmy I miejsce w Gminnych Igrzskach Dzieci w MINIKOSZYKOWCE chłopców.
W dniu dzisiejszym w Łęgowie reprezentacja chłopców naszej szkoły zdobyła mistrzostwo gminy w Minikoszykowce. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesu na zawodach powiatowych https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f92/1.5/16/1f44f_1f3fb.png


18 marca podczas zajęć Zrób to sam! uczniowie z klasy 1c przygotowali "Śmieszne kanapki". Zobaczcie jak im poszło!?https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fd8/1.5/16/1f60a.png


23 marca rozegraliśmy z 5 drużynami mecz w koszykówkę w Powiatowych Igrzyskach dzieci, które odbyły się w Kolbudach. Nasza reprezentacja zajęła III MIEJSCE https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f17/1.5/16/1f3c6.png


Dnia 23.03.2018r. odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych. Nasza szkoła zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt młodszych i starszych, natomiast chłopcy starsi i młodsi zajęli II miejsce.
Gratulujemy drużynom https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fa8/1.5/16/1f601.png


LUTY 2018


Ferie z „Borkusiem”, organizowane w naszej szkole także obfitowały w zdrowe działania – był przede wszystkim ruch na świeżym powietrzu! #ruchtozdrowie #śniegoweszaleństwo


STYCZEŃ 2018


Dnia 04.01.18r odbyły się gminne zawody sportowe DWA OGNIE USPORTOWIONE KLAS IV. Zawody odbyły się w Wiślinie. W zawodach udział wzięło siedem szkół. Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie: Białek Wiktoria, Rokicka Małgorzata, Ciarka Natalia, Szczerska Monika, Bloch Antonina, Szczukowska Nadia, Ryńska Paulina, Wróblewska Hannah, Kopcych Julia, Kwiatkowska Kamila oraz chłopców w składzie: Bączyński Marcel, Dziedzia Szymon, Stanisławski Sebastian, Skierka Damian, Lewandowski Damian, Rakowski Piotr, Żurawicz Franciszek, Jaworski Karol, Dębski Adam, Sadowski Kamil - walczyły bardzo dobrze i uplasowały się na podium. Drużyna chłopców zdobyła II MIEJSCE a dziewczynki wywalczyły I MIEJSCE. Zakwalifikowały się do zawodów powiatowych, które odbędą się w Przywidzu.
Gratulujemy!


Świetlica przywitała zimęhttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fb5/1.5/16/2744.png❄️https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f77/1.5/16/2603.png☃️ Oby taka aura pozostała z nami jak najdłużej https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fb0/1.5/16/1f609.png

Lubimy zabawy na świeżym powietrzu niezależnie od pogody!


Kolejny raz, tradycyjnie, odbyła się Olimpiada zimowa klas trzecich. Przed zawodami uczniowie złożyli slubowanie i zobowiązani się do uczciwej gry. Pierwsze miejsce zajęła klasa 3 E, drugie 3 D, trzecie 3 B. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i słodkości. Uczniowie wspaniale się bawili, dopingowali swoje drużyny i pamiętali o zasadach fair Play. Zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok. #ruchtozdrowie


Dnia 23.01.2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w powiatowych Igrzyskach Dzieci w pływaniu drużynowym w Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim.


Uczniowie klas drugich rozmawiali o bezpiecznych zabawach podczas ferii.
Już wiedzą jak być bezpiecznym w domu i podczas zabaw na świeżym powietrzu!

Wypoczywajcie i bądźcie bezpieczni!


I miejsce w gminie

Dnia 25.01.2018 r. w szkole w Rotmance odbyły się Igrzyska Dzieci w mini piłce siatkowej chłopców. Nasza reprezentacja zdobyła II miejsce. Gratulujemy !!!!


Dziś.... białe szaleństwo w wielu wydaniach. Od rana wzięliśmy kurs na Wieżycę. I uwierzcie, nie chcieliśmy wracać! Dlaczego? Popatrzcie sami https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fc/1.5/16/1f913.png


Skaczemy w Jump City! #sporttozdrowie


GRUDZIEŃ 2017


06.12.2017 z okazji Mikołajek dla klas V i VI zajęcia z wychowania fizycznego poprowadził pan Michał trener Rugby Tag.
Uczniowie zapoznali siĘ z zasadami gry w Rugby Tag, oraz wykonali kilka bardzo ciekawych ćwiczeń.

Każda dyscyplina jest dobra, żeby się poruszać bo ruch to zdrowie


LISTOPAD 2017


3... 2... 1... 0... START! Zaczynamy w naszej szkole "ZDROWY TYDZIEŃ" - dołącz i bądź z nami także poprzez różne działania w domu, po szkole. Fotorelacje mile widziane! Zapraszamy!


7 listopada w ramach Zdrowego Tygodnia klasa IIIb stworzyła plakat promujący zdrowy tryb życia. Jak dobrze wiadomo wiele czynników ma wpływ na zdrowe życie, i wszystkie muszą łączyć się ze sobą...tak jak w układance i na naszym plakacie. https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fd8/1.5/16/1f60a.png #zdrowytydzień


W ramach Zdrowego Tygodnia klasa III c wykonała dziś zdrowe wody smakowe. Była to matematyka w stylu fit https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fa5/1.5/16/1f642.png Przy okazji dzieci przypomniały sobie w jakich jednostkach mierzymy płyny, ile ml mieści się w 1l. Okazało się, że takie samodzielnie wykonane wody są bardzo smaczne. Naprawdę łatwo je zrobić! Polecamy! #zdroweimądre


8 listopada - kolejny sportowy sukces uczniów naszej szkoły.
Zakończyliśmy XVIII turniej piłki nożnej "Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku".

W turnieju naszą szkołę reprezentowali uczniowie aż w 5 kategoriach wiekowych chłopców i dziewcząt. Jednak tylko kategoria U-10 chłopców jako jedyna po raz pierwszy w historii szkoły zdobyła Mistrzostwo Powiatu i weźmie udział w Finale Wojewódzkim na wiosnę 2018 roku. Gratulujemy https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f82/1.5/16/263a.pnghttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fd8/1.5/16/1f60a.png Sport to zdrowie, kady uczeń ci to powie

W naszej szkole trwa Tydzień Zdrowia . Z tej okazji w środę odbyło się spotkanie z p. pielęgniarką, która opowiedziała dzieciom o wadach postawy, do które są spowodowane między innymi złą pozycją podczas siedzenia czy noszeniem ciężkich plecaków. Tego dnia również odbył się konkurs na najciekawsze przebranie owocowo- warzywne. Kreatywność dzieci i rodziców przerosła nasze oczekiwania i jury miało duży problem z wyłonieniem zwycięzcy.


Wczoraj w klasie III c odbyła się kolejna edycja akcji "Śniadanie daje moc". Z tej okazji rodzice wraz z dziećmi stworzyli zdrowe kanapki i przekąski. Były też pyszne soki, dużo zdrowia i uśmiechu. Takie zdrowe śniadanie naprawdę daje moc!

Kanapkami poczęstowaliśmy uczniów klas 4-6 oraz pracowników szkoły, tak aby wszyscy mieli supermoce https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fa5/1.5/16/1f642.png #śniadaniedajemoc #sniadaniedajemoc


A tu jeszcze kilka fotem z różnych klas podczas przygotowywania zdrowego śniadanie w ramach akcji „Śniadanie daje moc!” Po zdjęciach widać, że dobre i zdrowe śniadanie daje moc ale także radość!


"MOJE ZDROWE ŚNIADANIE"
W ramach programu Trzymaj Formę rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny.
I miejsce zajął Jakub Spaliński 6a (śmieszny potworek Głodomorek)
II miejsce zajęła Monika Szczerska 4a (omlet z własnym musem truskawkowym i owocami)
III miejsce zajął Filip Żmuda-Trzebiatowski 4a (mistrz Filip)
WYRÓŻNIENIA
Blanka Poślada 4a (rodzinne śniadanie)
Julia Krzymińska 4c (kwiaty na talerzu)
Małgorzata Rokicka 4c (śniadanie pełne serca)
Paulina Ryńska 4d (omlet jajeczny z wędliną, serem i warzywami + jogurt naturalny z musli, owocami, miodem i orzechami)
Julia Roman 5b (wiosenne kanapeczki)
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz male upominki. Gratulujemy!!!

#szkołapromującazdrowie #naszazdrowaszkoła


W piątek, na zakończenie Zdrowego Tygodnia odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Salvit-Prima. Panie rozmawiały z dziećmi o zdrowym stylu życia, wymieniając jego ważne elementy. Na koniec częstowały dzieci świeżo wyciskanymi sokami. Dziękujemy firmie Salvit-Prima za ścisłą współpracę z naszą placówką w ramach Szkoły Promującej Zdrowie! #SzkołaPromującaZdrowie


Na zakończenie Zdrowego Tygodnia klasa drugie upiekły zdrowe marchewkowe ciasto. Samodzielnie czytaliśmy przepis, odmierzaliśmy składniki , a potem był pyszny poczęstunekhttps://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fd8/1.5/16/1f60a.png #zdroweciasto #ciastomarchewkowe


W ramach Światowego Dnia Życzliwości, który obchodzony jest 21 listopada, uczniowie uczęszczający do szkolnej świetlicy postanowili zrobić małe niespodzianki. Przyklejaliśmy na szkolnych korytarzach miłe sentencje, robiliśmy karteczki do odrywania, aby każdy mógł zabrać ze sobą miłe słowo i mógł podarować je komuś innemu, stworzyliśmy tablicę, na której pisaliśmy do siebie miłe słowa, rozmawialiśmy o cechach człowieka życzliwego. To był przemiły tydzień - bądźmy dla siebie życzliwi nie tylko od święta https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fb0/1.5/16/1f609.png


28 listopada - Ćwiczenia ogólnorozwojowe z nietypowymi przedmiotami w klasie IIIb.

Ruch to zdrowie! Lubimy w-f!


Dnia 28.11.17r odbył się szkolny turniej Dwa Ognie klas IV. Klasy, które wzięły udział to IVa, IVb, IVd. Organizatorem był Samorząd Uczniowski, projekt "Trzymaj Formę" oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Oto wyniki: klasa IVb - 3 miejsce, klasa IVd - 2 miejsce, klasa IVa - 1 miejsce. Wszyscy otrzymali nagrody - ZDROWE OWOCE https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f17/1.5/16/1f3c6.png


PAŹDZIERNIK 2017


3 października klasy IIA i IIB wyruszyły na wycieczkę do Sobieszewa. Po Ptasim Raju oprowadził nas tato Niny z klasy IIA. Dzieci mogły podziwiać las jesienią oraz nasłuchiwać i wyglądać jego mieszkańców. Dzięki lornetkom pana Marcina niektóre ptaki takie jak cyraneczki i łabędzie można było podglądać w ich naturalnym środowisku z wież widokowych. Jednak największą atrakcją okazała się mały stateczek, którym dzieci pływały po Martwej Wiśle. Dziękujemy panu Marcinowi za zaangażowanie w organizację i przebieg wycieczki. Bardzo nam się podobało! Było to kilka godzin spędzonych w lesie – spacer i świeże, leśne powietrze to samo zdrowie! #spacerwlesie #szkołapromującazdrowie


03.10.2017r. odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci w SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH w których nasza szkolna reprezentacja chłopców zajęła III miejsce.

Gratulujemy https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/f2b/1.5/16/1f604.png #ruchtozdrowie


Początek miesiąca października to dobry czas na zdrowe kanapki. Przygotowała je klasa 1 b, przypominając sobie najpierw o zasadach zdrowego odżywiania i o tym, jak ważnym posiłkiem w ciągu dnia jest śniadanie. Było pysznie i zdrowo – tak zawsze smakują kanapki przygotowane samodzielnie


6 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Uśmiechamy się do Was w tym dniu szczególnie! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f27/1.5/16/1f600.png


9 października pierwszaki z 1C przygotowywały samodzielnie wybrane potrawy z jajek. Wszyscy poradzili sobie z tym zadaniem na szóstkę.https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/faa/1.5/16/1f603.png


10 października, realizując zadania Szkoły Promującej Zdrowie w kl. 2a uczniowie sami szukali odpowiedzi na pytanie: Co jest zdrowe? Dzieci z pomocą rodziców przygotowały plakaty na ten temat, a następnie prezentowały je swoim kolegom opowiadając, co wg nich jest zdrowe. Ależ tam były naprawdę zdrowe rzeczy: sport i ruch, odżywianie, sen...ale też miłość, przyjaźń i relaks. Skorzystajcie z porad najmłodszych - oni już wiedzą co jest zdrowe https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fa5/1.5/16/1f642.png:) #szkolapromujacazdrowie


12 października takie oto jarzynowe stworki powstały w klasie 2B. A wszystko za sprawą historii królowej Bony Sforzy, która to sprowadziła warzywa do Polski https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fa5/1.5/16/1f642.png:) Stąd też w Polsce... WŁOSZCZYZNA! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fa5/1.5/16/1f642.png O! Dzięki Ci królowo Bono za takie zdrowe smakołyki!


W dniu 11.10.2017 reprezentacja Borkowa chłopców, zajęła 1 miejsce w gminnych zawodach w unihokeja. Dziewczęta spisały się również na medal, po wspaniałej walce zajęły 2 miejsce.


W dniu dzisiejszym 23.10.2017 r. reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła III miejsce na Powiatowych Igrzyskach Dzieci w unihokeju, które odbyły się w Trąbkach Wielkich. W zawodach uczestniczyło siedem drużyn: Trąbki Wielkie, Pomlewo, Borkowo, Koźliny, Pruszcz Gdański, Wacławy i Pszczółki. Naszej reprezentacji ogromnie gratulujemy https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fa8/1.5/16/1f601.png


W ostatnim tygodniu października przez kolejne dni poszczególne klasy spotykają się z funkcjonariuszami Policji. Zajęcia przebiegają pod hasłem: "Bezpieczne zachowanie w domu i w drodze". Uczniowie przypominają sobie ważne zasady bezpieczeństwa!


26 października reprezentacja chłopców naszej szkoły zdobyła I miejsce w Gminnych Igrzyskach Dzieci w Tenisie Stołowym. Gratulujemy i dalej trzymamy kciuki !!! Lubimy uprawiać sport!


30 X 2018 - W końcu rozpoczęliśmy XVIII EDYCJĘ TURNIEJU PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU na początek kategoria dziewcząt młodszych U-10 i starszych U-12. Turniej odbył się Orliku w Cedrach Wielkich, gdzie dziewczęta zajęły III miejsce starsze i IV miejsce młodsze. Gratulujemy!
Teraz trzymamy kciuki za chłopców.


WRZESIEŃ 2017


Akcja,,Sprzątanie Świata ''- Polska 2017 w tym roku przebiegała pod hasłem ,, Nie ma śmieci, są surowce''. Wyposażeni w worki uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem nauczycieli wyruszyli na sprzątanie ulic Borkowa. W klasach odbyły się też zajęcia przypominające o sposobach segregowania śmieci. Sprzątanie Świata, to świetna lekcja ucząca młodych ludzi dbałości o Ziemię.

Akcja ta jest początkiem kolejnego roku naszych starań o certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie” – wszak czysta okolica czyli najbliższy nam kawałek Ziemi – to także szeroko pojęte Zdowie nas – Jej mieszkańców!20.09.17 r w środę odbyły się GMINNE ZAWODY W PIŁCE HALOWEJ. Turniej odbył się w Straszynie. Nasza reprezentacja szkoły zdobyła 2 miejsce. Gratulujemy https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fc5/1.5/16/1f4aa.png


25 września klasy III pracowały ochoczo w grupach. Powstały tablice informacyjne o ziołach. Uczniowie rozpoznawali swoje zioła w grupie, szukali informacji w encyklopedii. Poznawali także wartości smakowe i zdrowotne tych roślin. Było pachnąco i interesująco. https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fd8/1.5/16/1f60a.png29 września klasa I B ostatnią godzinę lekcyjną spędziła na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się na spacer nad jeziorko w Borkowie, korzystaliśmy ze sprzętu sportowego. Omówiliśmy również zasady jak należy się zachowywać podczas przechodzenia na drugą stronę ulicy oraz czego nie należy robić w miejscach publicznych. Wiemy, że spacery i wszelki ruch na świeżym powietrzu – to samo zdrowie! #ruszsię #lubimuruch29 września w ramach ogólnopolskiej akcji `Trzymaj Formę`, do której w tym roku nasza szkoła miała przyjemność dołączyć, na zajęcia z wychowania fizycznego zaprosiliśmy gościa z Sekcji Sport - Funny Judo. Trener Maciej Machlus poprowadził w formie zabaw lekcje judo. Na zdjęciach widać jak było wesoło! My wiemy, że sport to zdrowie, ale też duża dawka radości! https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/fa5/1.5/16/1f642.png #sporttozdrowie #sporttoradość29 września uczniowie klas IIIa i IIIc wybrali się na wycieczkę do "Świata Labiryntów" w Blizinach. Dzieci podzielone na drużyny miały za zadanie przejść labirynt w polu kukurydzy. To zadanie wymagało od uczniów skupienia, orientacji w przestrzeni, posługiwania się mapą oraz najważniejszego - umiejętności współpracy. Wszyscy świetnie się bawili. Zabawy na świeżym powietrzu to samo zdrowie – w każdą pogodę!CZERWIEC 2017


17 czerwca uczniowie klas V i VI przygotowali dla młodszych kolegów z klas II warsztaty bezpieczeństwa drogowego. To już 7 edycja akcji Bezpieczny Bąbel, której autorem jest p.Weronika Chmielowiec. Dzieci uczyły się jak ważne są kaski i odblaski. Wszyscy uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe i złożyli przysięgę, że zawsze będą zapinać pasy.


1 czerwca z klas IV i V zdawali egzamin praktyczny na kartę rowerową. Dzięki uprzejmości Straży Gminnej rozstawione zostało miasteczko rowerowe, dzięki czemu uczniowie mogli się zmierzyć z warunkami podobnymi do tych, które mogą spotkać ich na drodze. Młodzi kandydaci na rowerzystów musieli wykazać się znajomością znaków oraz zasad ruchu drogowego.
Panowie że Straży Gminnej sprawdzili również stan techniczny roweru oraz czy każdy z uczniów posiada kask, który w razie wypadku może uratować życie.
Bardzo ważny jest też odpowiedni dobór roweru, ponieważ zbyt duży rower, niedostosowany do wzrostu dziecka może być przyczyną wypadku- dziecko ma trudność z utrzymaniem równowagi i wykonywaniem manewrów na drodze. Wszystkim uczniom, którzy pozytywnie zaliczyli test gratulujemy i życzymy powodzenia i oby zawsze pamiętali o bezpieczeństwie swoim i innych uczestników ruchu drogowego.

Za przygotowanie tego wydarzenia oraz przekazanie uczniom niezbędnej wiedzy odpowiedzialna była p. Karolina Boszke, której serdecznie dziękujemy! :)


MAJ 2017


Dnia 23.05.2016 roku wybrani uczniowie naszej szkoły brali udział w Ogólnopolskim Biegu SportGenaracja 2016 na AWFiS w Gdańsku. Akcja miała na celu upowszechnianie sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Wszyscy uczniowie mogli brać udział w konkurencjach indywidualnych (bieg sprinterski, bieg przez płotki), a wybrana reprezentacja szkoły w biegu sztafetowym 4x200m. Poszło nam bardzo dobrze, bo zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców zajęła III miejsce :) z czego jesteśmy bardzo dumni :)
Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkową koszulkę oraz medal za uczestnictwo w biegu integracyjnym.

Wszystkim GRATULUJEMY !!!


Wczoraj gościliśmy w naszej szkole wyjątkowych, psich ratowników: 'Fido' i 'Divera' razem ze swoimi ludzkimi Opiekunami. Było to niezwykłe spotkanie potwierdzające znany wszystkim fakt - jak wielkim i niezastąpionym przyjacielem człowieka może być właśnie pies.
Fido i Diver służą w gdańskim WOPR w specjalnej sekcji psów ratowników. Ich trenerzy powiedzieli dzieciom jak ważne jest bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą i jak się zachować, jeśli to bezpieczeństwo zostanie zagrożone... Psy pokazały swoje niezwykłe umiejętności - jak potrafią ratować ludzkie życie!
Oprócz poważnych spraw - ważnych dla naszego bezpiecznego wypoczynku nad wodą, psy i ich trenerzy pokazali nam różne psie sztuczki, komendy i zabawne zachowania. Po prawie godzinie "pracy" psiaki mogły swobodnie pobawić się z dziećmi - co jednym i drugim sprawiało wielką przyjemność i frajdę!

Bardzo dziękujemy Ratownikom z WOPR-u i ich psim współpracownikom za te zajęcia!


„Tydzień zdrowego śniadania". Z tej okazji uczniowie samodzielnie przygotowali zdrowe śniadanie, rozmawiali o tym, dlaczego tak ważne jest właśnie zdrowe i pożywne śniadanie. Dzieci mają wielką satysfakcję jeśli mogą przygotować coś same, a jeśli jest to smaczne i zdrowe to motywuje do dalszych działań. Zresztą uśmiechnięte twarze dzieci mówią same za siebie:)


KWIECIEŃ 2017


22 kwietnia co roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy Va przygotowali przedstawienie pt. ,,Sprawa dla ekologa", którego celem było dostrzeganie zagrożeń dla środowiska wynikających z działalności człowieka. Każdy z nas powinien zastanowić się jak postępować, aby przyroda była piękna i długo nam służyła.


20.04.2016r. - Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Borkowie była organizatorem Gminnego Konkursu o Bezpieczeństwie „Bezpieczna droga do szkoły” pod patronatem Wójta Gminy Pruszcz Gdański. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III z gminnych szkół.
Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, zastosowanie zasad bezpieczeństwa w praktyce oraz zwrócenie uwagi na lokalne zagrożenia jakie mogą spotkać dzieci.
W czasie przerwy uczniowie mogli oglądać i brać czynny udział w pokazie pierwszej pomocy, który przygotowało Stowarzyszenie na Rzecz Ratownictwa „Adiutare” z Gdańska. Czas oczekiwania na wyniki wypełnił także występ uczniów z klasy II B ze Szkoły Podstawowej w Borkowie.
Konkurs polegał na wypełnieniu testu dostosowanego do każdej grupy wiekowej uczniów.


W dniach 12 i 13 kwietnia odbyły się finały wojewódzkie turnieju ogólnopolskiego pt. ,, Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku", w których wzięły udział reprezentacje uczennic naszej szkoły. Jest to turniej z wieloletnią tradycją, który już od 16 lat gości na polskich boiskach. Zawody te są najbardziej popularne, biorąc pod uwagę liczbę uczestników, jaka bierze w nich udział. Szkołę w Borkowie reprezentowały dwie grupy dziewcząt - pierwsza w kategorii 10 latków, a druga w roczniku 2008 i młodsze. Starsze uczestniczki doszły do ćwierćfinału, na którym niestety zakończyły swój udział. Młodsze natomiast uplasowały się zaraz za podium. Każda uczestniczka na zakończenie otrzymała pamiątkowy medal oraz reklamówkę z upominkami od sponsora generalnego - firmy Tymbark.

W klasie Ic uczniowie wiedzą jak się zdrowo odżywiać. Korzystając z tego, że robi się zielono i możemy smakować wiosenne warzywa, uczniowie naszej klasy przygotowali sałatkę z nowalijek.
Niczym uczestnicy Master Chefa kroili, doprawiali, mieszali, a na koniec oczywiście degustowali, bo przecież nic nie smakuje lepiej niż własnoręcznie przygotowany posiłek:)


MARZEC 2017


Grupa tenisistów stołowych z Naszej szkoły odniosła pierwszy znaczący sukces w powiecie.
W powiatowym turnieju tenisa stołowego, który rozegrany został w Przejazdowie 12 marca zloty medal i puchar wywalczył Franciszek Żurawicz z klasy 2a.
Brązowy medal trafił do rąk Bartosza Jedrusiaka z klasy 2b.
W zawodach wzięli udział wszyscy zawodnicy sekcji tenisa stołowego z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Borkowie, z którymi trenuje p. Witek Chyliński.


Sport to zdrowie, każde dziecko ci to powie :)
Wiedzą o tym także w klasie IIIA... Poznając różne zimowe dyscypliny sportu uczniowie mieli za zadanie znalezienie i poznanie zasłużonych polskich sportowców właśnie w tych dyscyplinach. Najpierw było zbieranie informacji z różnych źródeł wiedzy, a potem praca w grupach po to, by zaprezentować innym wybranego sportowca.
Oto jak powstawały plakaty o znanych polskich sportowcach uprawiających dyscypliny zimowe...


LUTY 2017


W piątek, tuż przed feriami odbyła się u nas Szkolna Olimpiada Zimowa dla klas I - III. Niestety nie dopisała nam zimowa aura, ale dzięki sali gimnastycznej odbyły się prawdziwie mistrzowskie, "zimowe" konkurencje :)
Postawiliśmy na dobrą zabawę i przestrzeganie zasady 'fair play' i mamy nadzieję, że się udało!


W minioną środę odwiedziła naszą szkołę znana pisarka książek dla dzieci i młodzieży - p. Anna Czerwińska - Rydel. Spotkali się z nią uczniowie klas IV-VI.
P. Anna z wrodzoną lekkością i poczuciem humoru opowiadała o - niełatwej - jak się okazuje - pracy pisarza. Uczniowie dowiedzieli się jaka jest droga od napisania do wydania książki i jak redaktor może uprzykrzyć czasem życie pisarza ;) Ciekawe okazały się także inne historie, które mają miejsce zanim pisarz zrealizuje swój pomysł na książkę, jak krytyczni bywają najbliżsi członkowie rodziny i...że o powstającej książce najlepiej rozmawiać z... kotami :)
Pani Anna Czerwińska - Rydel to pisarka z Gdańska, z czego jesteśmy dodatkowo dumni! Napisała już ok 37 książek i ma mnóstwo pomysłów na następne!
Spotkanie było bardzo ciekawe, zakończyło się rozdaniem autografów - także w książkach p. Ani, które dzieci mogły przy okazji spotkania kopić.
Pozdrawiamy p. Annę serdecznie i mamy nadzieję, że była to pierwsza, ale nie ostatnia jej wizyta w naszej szkole!


STYCZEŃ 2017


Hu hu ha hu hu ha nasza zima zła,my jej się nie boimy dalej śnieżkiem w plecy zimy"
Klasa Ic zdecydowanie nie boi się zimy i korzysta z niej w pełni. Były zawody saneczkowe, zjazdy z gòrki, śnieżne aniołki i na koniec bitwa na śnieżki, a co najważniejsze mnóstwo dobrej zabawy i uśmiechu :-)


UWAGA, UWAGA! ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE!
Jesteśmy ekologiczni, troszczymy się o środowisko, NIE WYRZUCAMY zużytych BATERII byle gdzie! Wyrzucamy je do specjalnych pojemników! Takie znajdziecie w naszej szkole. Przynoście zużyte baterie do nas!
Przy okazji, segregując śmieci - tu konkretnie zużyte baterie - możemy wygrać fajne nagrody!
http://www.polubbaterie.pl/ tu więcej informacji!


Pięknie było! Jeszcze świątecznie, nastrojowo, rodzinnie... W Kameralnym gronie pośpiewaliśmy, doskonale się przy tym bawiąc. Występowały dzieci z Kółka Misyjnego przygotowane przez p. Kasię i p. Emilkę oraz laureaci naszego szkolnego konkursu kolęd - wspierani przez rodziny! Nie zabrakło wspólnych śpiewów z gitarowym akompaniamentem p. Lewandowskiego - taty Magdy, Ani i Jagódki :) Pięknie dziękujemy za te radosne chwile wszystkim, którzy znaleźli czas i ochotę by razem pokolędować!

GRUDZIEŃ 2016


Hej kolęda, kolęda! Było świątecznie, radośnie i rodzinnie! Za nami kolędowanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły "Borkuś". Występowały całe rodziny i wybrani przedstawiciele. Nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd. Na koniec, gościnnie, wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Gdańsk, w którym występuje jedna z nauczycielek naszego przedszkola - p.Ewelina! :)
Razem z kolędowaniem odbywał się kiermasz świąteczny, z którego dochód zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych Stowarzyszenia Borkuś - czyli na rzecz uczniów naszej szkoły!

Podziękowania dla wszystkich rodzin, które w tym przedświątecznym biegu znalazły chwilę, by się zatrzymać. Warto było!


2016.12.12 - FINAŁ KONKURSU PN. ,,BEZPIECZNY PIESZY"
W RAMACH KAMPANII INFORMACYJNEJ ,,BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" - ETAP POWIATOWY

Dnia 12 grudnia 2016 roku odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Na spotkaniu Komisji oceniono prace nadesłane z Gmin w konkursie pn. „Bezpieczny pieszy” w ramach kampanii informacyjnej „Bezpieczna droga do szkoły” – etap powiatowy (finał).
Komisja konkursowa wyłoniła zwycięskie prace. 2 miejsce zajął uczeń naszej szkoły Filip Żmuda -Trzebiatowski z kl. III A. Serdecznie gratulujemy mu sukcesu. Na zdjęciu nagrodzona praca Filipa.


Zawody Mikołajkowe
Zabawy na świeżym powietrzu klasy – korzystamy z zimowej pogody!

LISTOPAD 2016


Dziś klasy 2b i 2c odwiedziła Pani pielęgniarka i rozmawialiśmy o roli zdrowego odżywiania dla organizmu dzieci. Dowiedzieliśmy się, że bez zdrowego śniadania nasz mózg nie jest w stanie poprawnie pracować, a dzieci mają trudności z koncentracją uwagi.

Dlatego każde ŚNIADANIE powinno być bogate w skladniki mineralne, warzywa i owoce.


2016.11.22 - FINAŁ AKCJI ,, USZYJ MISIA”
Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Hospicjum w Gdańsku – „Uszyj misia”.
Uszytych zostało 29 misiów, które w czasie Wieczoru Talentów zostały sprzedane. Cieszyły się zainteresowaniem młodszych dzieci. Wszystkie pluszaki znalazły swoich opiekunów, a my dzięki temu przekazaliśmy 464 zł dla dzieci z Hospicjum w Gdańsku.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i Wielkie Serca oraz wsparcie naszej akcji.

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.


Za nami kolejna, dziesiąta już edycja Wieczoru Talentów. W 22 występach wzięło udział 33 wykonawców wyłonionych w eliminacjach. 14 uczniów prezentowało swoje prace plastyczne. Występowali soliści, duety i zespoły kilkuosobowe. Uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia wokalne, muzyczne, taneczne i sportowe.
Wszystkie występy były bardzo ciekawe. Niektóre jednak szczególnie zachwyciły publiczność. Nagrodę publiczności otrzymała Oliwia Kaliszewska z klasy III c za układ taneczny.
Gościnnie wystąpiła Paulina Karłowska - z zespołu Arabeska, która posiada srebrny medal w mistrzostwach świata w Fit Kid.
Wszyscy uczestnicy Wieczoru Talentów otrzymali podziękowania i upominki. Zostały one sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pruszczu Gdańskim.
W czasie Wieczoru Talentów odbył się finał akcji ,, Uszyj misia”. Wszystkie pluszaki znalazły swoich opiekunów, a my dzięki temu przekazaliśmy 464 zł dla dzieci z Hospicjum.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i Wielkie Serca oraz wsparcie naszej akcji.
Dziękujemy rodzicom za upieczenie ciast, które sprzedawane były w kawiarence. Bardzo cieszy nas fakt, że w naszej szkole jest tylu utalentowanych uczniów, którzy mają chęć i odwagę prezentować swoje umiejętności. Wszystkim występującym życzymy powodzenia i wytrwałości w rozwijaniu talentów.


Dnia 15.11. 2016 we wtorek odbył się I Szkolny Turniej Piłki Nożnej klas IV-VI, zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz Samorząd Uczniowski.
Reprezentacje klas -6 dziewczynek i 6 chłopców - rywalizowały między sobą w systemie każdy z każdym.
Od pierwszych minut widać było wolę walki oraz zaangażowanie wszystkich drużyn aby zdobyć jak najwięcej bramek dla drużyny.
Jednak mistrzami turnieju okazała się klasa VI B, która zdobyła 14 pkt.
W-ce mistrzami turnieju klasa V A, 13 pkt., na trzecim miejscu na podium stanęła klasa VI A, 10 pkt.
Po 8 pkt. zdobyły klasy V B i IV B - IV miejsce oraz klasa IV A z 7 pkt. - V miejsce w turnieju.
Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale, a drużyny poza podium - słodki upominek dla całej drużyny.
Podczas turnieju został wybrany najlepszy zawodnik oraz najlepsza zawodniczka turnieju, zostali nimi:
Martyna Zawodnik - kl. V A oraz Maciej Sokołowski - kl. V B
Nauczyciele wychowania fizycznego oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego dziękują wszystkim za przybycie oraz grę Fair Play do ostatniego gwizdka!


09.11.2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnych Zawodach Drużynowych w Tenisie Stołowym.
Franciszek Żurawicz, Piotr Rakowski, Adam Dębski, Karol Jaworski, Kamil Sadowski z klasy III A jako drużyna zajęli II miejsce i zostali wicemistrzami Gminy Pruszcz Gdański w tenisie stołowym.
Otrzymali pamiątkowe medale oraz puchar dla szkoły.
Serdecznie gratulujemy :)


Śniadanie Daje Moc – tak wyglądała akcja w naszej szkole

Za nami kolejna edycja turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku", zabawy z piłką nożną.
Niestety w tym roku nie było łatwo przejść dalej do fazy wojewódzkiej.
Reprezentacje szkolne podzielone na kategorie wiekowe grały w następujących składach:
Kategoria wiekowa 2009: Bartosz Skowronek, Aleksander Gawrysiak, Maciej Szafrański, Maciej Wojtas, Artur Żmudzki, Igor Swiniarski, Gabriel Specjus- zajęła II m-ce w finale turnieju powiatowego :).
Kategoria wiekowa 2008: Dobromił Czarnecki, Mateusz Toruński, Paweł Zalewski, Nikodem Kotkiewicz, Szymon Dziedzia, Marcel Bączyński, Damian Lewandowski, Adam Fuss - zajęła III m-ce w finale turnieju powiatowego :).
Kategoria wiekowa 2007: Piotr Rakowski, Konstanty Węgliński, Kamil Sadowski, Filip Żmuda-Trzebiatowski, Karol Jaworski, Franciszek Żurawicz, Adam Dębski - zajęła III m-ce w grupie:).
Kategoria Wiekowa 2006: Mikołaj Wójtowicz, Maciej Fedorowicz, Mateusz Konopko, Nikodem Chmielewski, Adam Musiał, Miłosz Marchelek, Kacper Rycharski - zajęła III m-ce w grupie:)
Kategoria wiekowa 2005: Szymon Kruczyński, Patryk Lange, Michał Osowski, Oskar Jachimowski, Bartosz Wasilewski, Paweł Zarach, Krzysztof Musiał - zajęła II m-ce w finale turnieju powiatowego :).
Wszystkim ogromnie gratulujemy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy pierwsi :)


PAŹDZIERNIK 2016


W minionym tygodniu szkolna Pielęgniarka odwiedziła klasy I - III. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się jak wygląda ludzka szczęka z zębami (a jakże!) i jak należy prawidłowo o te zęby dbać. Dzieci poznały zasady prawidłowego szczotkowania zębów, a potem mogły tę umiejętność wykorzystać podczas fluoryzacji.


Tak w klasie IIB wyglądało robienie kolorowych sałatek. Uczniowie bowiem uczestniczą w programie "Śniadanie daje moc" i był to jeden z elementów misji. Sałatki powstały pyszne i zdrowe. I każdy uczeń już wie, że należy je jeść.

WRZESIEŃ 2016


Kolejna grupa uczniów uczestniczy w zajęciach z ratownictwa. Tym razem klasa III a uczy się bandażowania.

Jak bezpiecznie dojść do szkoły i nie tylko, uczą się nasze Pierwszaki :)


W tym roku miała miejsce 23. edycja akcji Sprzątanie Świata - w Polsce tym razem pod hasłem "Podaj dalej... drugie życie odpadów". Włączyliśmy się do tej akcji wszyscy - uczniowie i nauczyciele. Sprzątaliśmy najbliższy nam świat czyli okolice naszej szkoły. Rozmawialiśmy także o "drugim życiu odpadów" i o tym jak ważna dla nas wszystkich jest segregacja śmieci. Przypomnieliśmy sobie o zasadach, jakie panują w naszej Gminie Pruszcz Gdański.
Teraz jest czyściej, a my jesteśmy mądrzejsi - oby jak najdłużej.
W kolejnych postach pojawią się relacje z różnych klas.

Pozwólcie, że najpierw Pierwszaki :) Jak przystało na najmłodszych - uczyliśmy się poprzez działanie...


RODZINA TO DRUŻYNA
konkurs na najaktywniejszą rodzinę
w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borkowie

Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borkowie „BORKUŚ” zaprasza wszystkie rodziny do aktywnego włączenia się w życie szkoły i przedszkola w Borkowie i ogłasza konkurs na najaktywniejszą rodzinę w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borkowie.
Konkurs będzie trwał od 15 września 2016 r. do 15 czerwca 2017 r. i polegać będzie na zebraniu jak największej ilości punktów przyznawanych przez wychowawców i nauczycieli za aktywny udział rodziny w konkursach, imprezach i innych przedsięwzięciach szkoły i przedszkola.

Imprezy i konkursy dedykowane rodzinom:

Święto ziemniaka – impreza integracyjna 21 IX

Rodzinny Konkurs Literacki – 24 X

Rodzinne patriotyczne popołudnie – 10 XI
Szkolne kolędowanie – grudzień
Zabawa karnawałowa – styczeń
Zimowa Olimpiada Rodzin – luty
Rodzinne powitanie wiosny – marzec
Rowerowy rajd rodzinny – maj
Festyn rodzinny - czerwiec


W naszej szkole realizujemy programy i projekty edukacyjne

ZOBACZ

PLANY LEKCJI


Plan lekcji dla klas I-III podczas nauczania zdalnego - obowiązuje od 18.01.2021r.

>>pobierz<<

Plan lekcji dla klas IV-VIII podczas nauczania zdalnego -obowiązuje od 15.02.2021

>>pobierz<<

kolor czerwony - wideokonferencja

kolor czarny - praca w Classroom


Plan lekcji podczas nauki stacjonarnej:

obowiązuje od 15.02.2021 r.

klasy I-III

obowiązuje od 15.02.2021 r.

klasy IV-VIII


BIP
DZIENNIK ELEKTRONICZNY
GALERIA
EPUAP