Publiczne Przedszkole w Borkowie

2019/2020

KWIECIEŃ 2020r.

Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wykonały razem z rodzicami plakaty "Jak dbamy o higienę?" oraz ćwiczyły razem z domownikami. Sport pozytywnie wpływa na nasze ciało i umysł. Życzymy wszystkim zdrowia i wytrwałości w ćwiczeniach.

 


MARZEC 2020r.

Swoje „Urodzinki bez cukierka” obchodziła Natalka z grupy Motylków. Wszyscy zaśpiewali 100lat. Potem był zdrowy poczęstunek. Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie!!!

 


MARZEC 2020

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w SZKÓŁCE ZĘBOWEJ – jak dbać o zęby, aby były zdrowe. Dzieci na początku spotkania obejrzały teatrzyk o tym, jak postacie bajkowe dbają o higienę jamy ustnej, by nie pozostawały w niej bakterie, czyli „robaczki”. Później wysłuchały pogadanki i instruktażu ze szczoteczką i ząbkami, jak myć prawidłowo zęby, i jak potem czyścić je nitką. Na wzorach uzębienia malowały bakterie i zmazywały je szczoteczką. Każdy maluch dostał prawdziwe akcesoria dentysty: rękawiczki, szczoteczkę, lusterko i mógł wczuć się w zawód dentysty. Wszystkie dzieci bardzo dobrze czuły się w roli dentystów i otrzymały certyfikat udziału w Szkółce Zębowej.

 


LUTY 2020

W tym miesiącu kilkoro z naszych przedszkolaków obchodziło urodzinki „Bez cukierka”. Rodzice bardzo angażują się w przygotowanie poczęstunku. Przynoszą zdrowe przekąski, produkty do wykonania jogurtów, szaszłyków owocowych. Bardzo dziękujemy za współprace, a wszystkim solenizantom życzymy dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy.

 


LUTY 2020

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się postępowania w nagłych wypadkach: krwotoku, skaleczenia, złamania, zakrztuszenia oraz utraty przytomności.

 


LUTY 2020

Z okazji święta nietypowego - Dnia Ciasta Marchewkowego, dzieci upiekły ciasto marchewkowe. Była to okazja do poznania sposobu na podanie warzywa w ciekawy dla dzieci sposób.

 


LUTY 2020

Sport to zdrowie. Dzieci prócz poznawania zdrowych nawyków żywieniowych przekonują się również o korzystnym wpływie ruchu na nasze zdrowie i na dobry humor.

 


STYCZEŃ 2020

W tym miesiącu zdrowe urodzinki obchodziła dziewczynka z grupy „Pszczółek”. ŻYCZYMY WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO !!!

 


STYCZEŃ 2020

Nasze przedszkolaki coraz sprawniej wykonują zdrowe kanapki. Bardzo im smakują kolorowe kanapki.

 


GRUDZIEŃ 2019

Dzieci wykonały do śniadanka owocowo-warzywne soki. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że śniadania dają nam siłę i energię na cały dzień naszej zabawy i pracy.

GRUDZIEŃ 2019

W dniu 6.12.2019r. został rozstrzygnięty konkurs na „LOGO PRZEDSZKOLA PROMUJĄCEGO ZDROWIE”. Gratulujemy zwycięzcy pomysłu i wykonania.

LISTOPAD 2019

W jednej z grup przedszkolnych wprowadzono od wrześniainnowację

„ Urodzinki bez cukierka”. Innowacja ta zakłada:

- propagowanie zdrowego stylu życia

- kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania

- pobudzenie kreatywności w zakresie pomysłów świętowania urodzin dzieci i innych dni okolicznościowych

- zacieśnienie współpracy z rodzicami

- zachęcenie do poszukiwania i realizowania ciekawych przepisów kulinarnych dla dzieci

w wieku przedszkolnym

- przełamywanie niekorzystnych schematów żywieniowych

- przygotowanie dzieci do świadomego podejmowania działań na rzecz własnego zdrowia

- zachęcanie do próbowania nowych potraw.

Pozostałe grupy zainspirowane przedstawioną innowacją, postanowiły również wprowadzić zasadę „urodzinki bez słodyczy”.

LISTOPAD 2019

Podczas zajęć kulinarnych dzieci wykonały warzywną sałatkę. Dowiedziały się jakie witaminy kryją się w poszczególnych warzywach oraz jak wpływają na pracę naszego organizmu.

LISTOPAD 2019

Nasze przedszkolaki odwiedziła Pani Policjantka, która przypomniała dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabawy i spacerów.

PAŹDZIERNIK 2019

Miesiąc październik obfitował w naszym przedszkolu w zajęcia kulinarne, podczas których dzieci poznawały przepisy na zdrowe przekąski, koktajle, sałatki a także dowiedziały się w jaki sposób upiec chleb. Nie zabrakło również zajęć sportowych, które ćwiczą ogólny rozwój fizyczny dzieci, uczą współpracy w grupie oraz pozytywniewpływają na samopoczucie dzieci.

WRZESIEŃ 2019

Grupa „Poziomek’ oraz „Sówek” wzięła udział w wycieczce na dyniowe pole. Podczas wycieczki dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych zorganizowanych na świeżym powietrzu, a także poszukiwały ukrytych dyń w labiryncie. Nasze przedszkolaki poznały różne rodzaje dyń oraz dowiedziały się w jaki sposób można przetwarzać dynie. Wielką niespodzianką były dyniowe babeczki.

WRZESIEŃ 2019

W dniu 17.09.2019 nasze przedszkole wzięło udział w akcji „Jedź z nami przedszkolakami” w ramach EUROPEJSKIEGO TYGODNIA ZRÓWNOWAŻONEGO TRANSPORTU.W tym dniu nasze przedszkolaki przyjechały do przedszkola na rowerze lub hulajnodze.

WRZESIEŃ 2019

Wraz z rozpoczęciem nowego roku przedszkolnego, wracamy do samodzielnego przygotowywania śniadania przez dzieci. W każdy wtorek nasze przedszkolaki samodzielnie komponują kolorowe kanapki, pamiętając o zasadach higienicznych oraz o kulturalnym spożywaniu posiłków.

CZERWIEC 2019

W czerwcu odbyły się zawody sportowe „Mały Olimpijczyk”, dzieci wykazały się zwinnością i siłą. Gratulujemy wszystkim. W tym miesiącu odwiedził nas również jedenz rodziców, który przedstawił pracę trenera oraz przeprowadził ćwiczenia z gry w piłkę nożną.I tak oto czerwiec minął nam na sportowo, gdyż wszyscy znamy powiedzenie „ W ZDROWYM CIELE, ZDROWY DUCH”.

MAJ

W każdy wtorek nasze dzieci samodzielnie wykonują kolorowe kanapki. Przedszkolaki wkładają wiele wysiłku, aby ich kanapki pięknie wyglądały oraz były pyszne.

MAJ

Nasze przedszkolaki odwiedziły pobliski sad. Właścicielka sadu opowiedziała czym charakteryzuje się praca sadownika. Dzieci dowiedziały się kiedy kwitną jabłonie i czereśnie, jak należy o nie dbać i czego potrzebują, aby wyrosły z nich piękne, zdrowe owoce. Na koniec, każde dziecko poczęstowało się pysznym i zdrowym jabłuszkiem.

KWIECIEŃ

Nasze przedszkole odwiedziła Pani higienistka, która przypomniała dzieciom zasady dbania o zęby oraz pokazała jak prawidłowo szczotkować zęby. Każde dziecko dostało lusterko dentystyczne, maseczkę i rękawiczki. To były bardzo ciekawe zajęcia.

MARZEC

Nasze przedszkolaki doskonale już wiedzą z czego wykonuje się pieczywo oraz zna wartości odżywcze mleka. Na zajęciach z małą pomocą Pani upiekły chleb, który najlepiej smakuje z filiżanką mleka.

MARZEC

Dzieci bardzo lubią budyń, a najbardziej smakuje ten, który same wykonają. Dzieci wykonały budyń z kaszy jaglanej oraz owoców. Pysznie i zdrowo - POLECAMY

LUTY

Dzieci poznały owoce krajowe oraz egzotyczne. Dowiedziały się jakie korzyści wynikają ze spożywania ich, dlatego dla wzmocnienia swojej odporności w zimowe chłody wykonały sałatkę owocową.

STYCZEŃ 2019

Dzieci poznawały podczas zajęć rodzinę roślin strączkowatych, poznały ich walory zdrowotne oraz smakowe.