Publiczne Przedszkole w Borkowie

Kadra

mgr Magdalena Kukiełka

Jestem absolwentką Akademii Pomorskiej w Słupsku, gdzie studiowałam na kierunku "Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna”. Ukończyłam także ,, Rewalidację z wczesnym wspomaganiem rozwoju’’ oraz zgodnie ze swoimi zainteresowaniami studia podyplomowe ,, Plastyka i technika w szkole’’.

Lubię w dzieciach ich ciągłą chęć odkrywania świata, w czym staram się im pomóc najlepiej, jak tylko potrafię. Każdy dzień to dla mnie nowe wyzwanie, a uśmiech dziecka to najwspanialsza nagroda. Moje motto w pracy dziećmi brzmi: „Przede wszystkim należy uczyć dziecko patrzeć, rozumować i kochać, dopiero potem uczy się je czytać. Należy nauczyć młodzieńca chcieć i móc działać, a nie tylko wiele wiedzieć i umieć.” (Janusz Korczak)


 

 mgr Dorota Formela

Jestem absolwentką Akademii Pomorskiej w Słupsku, gdzie studiowałam na kierunku "Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna z Terapią Pedagogiczną" oraz absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego. W pracy z dziećmi oraz w życiu osobistym kieruję się jedną prostą zasadą "traktuj innych tak jak sam chciałbyś być traktowany oraz jakbyś chciał żeby byli traktowani Twoi bliscy". Szybko nawiązuję kontakt z dziećmi oraz dobrze się z nimi porozumiewam ponieważ sama w głębi duszy jestem nadal dzieckiem;)


mgr Anna Nadratowska

 

 

„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się – ze wszystkich sił – tego, czego pragnie.”

Jestem pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Posiadam pełne kwalifikacje oraz przygotowanie do pracy z dziećmi. W swojej pracy staram się wykorzystywać wszelkie swoje uzdolnienia, zamiłowania oraz wiedzę nabytą podczas studiów. Poprzez różnorodne formy pracy rozbudzam w najmłodszych ciekawość otaczającego ich świata oraz zachwyt nad jego pięknem. Prywatnie jestem Żoną, Mamą i po prostu sobą.


 

 

mgr Ewelina Szarmach-Pomaska

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Obecnie studiuję na kierunku Diagnoza i terapia pedagogiczna. Od ponad 20 lat tańczę i śpiewam w Zespole Pieśni i Tańca "Gdańsk". Swoją pasją do polskiej kultury i tradycji staram się zarazić moje przedszkolaki. Chciałabym aby w przyszłości każdy z moich wychowanków mógł powiedzieć tak jak Robert Fulghum "Wszystkiego, co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat ..."

 


mgr Daria Żebrowska

 

 

Pracuję w tej placówce od 30 lat. Posiadam wykształcenie wyższe pedagogiczne na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Ukończyłam liczne kursy i szkolenia, co znacznie wzbogaciło moją wiedzę i kreatywność w pracy z dziećmi. W dzieciach najbardziej lubię to, że są zaskakujące, zadziwiające i nieprzewidywalne w zabawie. Z entuzjazmem uczę najmłodsze pociechy otaczającego ich świata.


mgr Beata Łopuska

Ukończyłam studia I stopnia na kierunku Pedagogika o specjalności: edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z logopedią oraz II stopnia na kierunku Pedagogika specjalna o specjalności: wczesne wspomaganie rozwoju.

Praca z dziećmi była moim marzeniem od czasów dzieciństwa. Zawód nauczyciela wykonuję z ogromną przyjemnością. Czas spędzany z dziećmi to moje hobby, któremu w pełni się oddaję. Największy nacisk w swojej pracy kładę na wszechstronny rozwój swoich wychowanków, który jest tak ważny na pierwszym etapie edukacyjnym. Dbam o to, aby każde dziecko czuło się bezpiecznie i swobodnie a poprzez zabawę i poznawanie świata odkrywało swoje talenty i zainteresowania. Moim atutem jest łatwość nawiązywania kontaktów z dziećmi. Praca w przedszkolu daje mi ogromną dawkę satysfakcji, dzięki której czuję, że robię to, co jest dla mnie naprawdę najważniejsze.


 

mgr Sylwia Rycharska

 

Od zawsze marzyłam o pracy jako nauczyciel i na to było ukierunkowane moje życie.Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na specjalności pedagogika szkolna oraz pedagogika przedszkolna z wczesnoszkolną, posiadam również kwalifikacje z oligofrenopedagogiki.W pracy z dziećmi ważna jest dla mnie podmiotowość wychowanka. Ogromną radość sprawia mi dziecięca ciekawość świata i szczerość dziecka.Prywatnie jestem mamą i żoną; moje hobby to bieganie i czytanie książek.Robię to co kocham – to moja recepta na szczęście.


mgr Kamila Pomykacz

Ukończyłam studia na kierunkach Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, Edukacja wczesnoszkolna oraz studia podyplomowe Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. W zawodzie nauczyciela jestem od 14 lat. Praca z dziećmi pozwala mi codziennie odkrywać świat i cieszyć się z małych rzeczy.


mgr Dominika Gołębiowska

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku pedagogika, specjalność wczesna edukacja z terapią pedagogiczną (studia I stopnia) oraz kierunku pedagogika specjalna, specjalność wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością (studia II stopnia). Ukończyłam również studia podyplomowe na kierunku nauczanie matematyki z elementami informatyki. Posiadam wiele rozmaitych szkoleń i kursów. Pragnę nieustannie się doskonalić, gdyż zawód nauczyciela jest procesem ciągłej nauki i szlifowania warsztatu. Odkąd pamiętam lubiłam opiekować się dziećmi, stąd wybór studiów był świadomą decyzją. Uważam, że praca z najmłodszym pokoleniem jest jedną z bardziej interesujących i zaskakujących, której nie można przewidzieć. Każdy kolejny krok w rozwoju dziecka, każdy uśmiech i obserwowana radość dzieci dają mi ogromną satysfakcję z wykonywanej pracy i mobilizację do kolejnych działań. Najważniejsze są dla mnie bezpieczeństwo i uśmiech dzieci.


mgr Paulina Kubiś

Jestem absolwentką Akademii Pomorskiej w Słupsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego, ukończyłam kierunki Zintegrowana Edukacja Wczesnoszkolna i język angielski oraz Pedagogika Wczesnoszkolna.
Obecnie jestem na II roku studiów podyplomowych na GWSH o specjalności Logopedia Ogólna z logopedią szkolną.Cały czas uzupełniam swoją wiedzę na licznych kursach i szkoleniach.
W pracy z dziećmi cenię ich szczerość i otwartość na nowe wyzwania.


mgr Monika Orczykowska

Ukończyłam studia magisterskie w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku edukacja wczesnoszkolna. Praca z dziećmi jest dla mnie tym, co sprawia mi radość. Cieszy mnie odkrywanie świata przez dzieci, ich ciekawość, spontaniczność i niekończąca się energia. Zależy mi, aby przekazywać dzieciom takie cechy jak wrażliwość, empatia, troska o drugiego człowieka, szacunek a także samodzielność, która będzie budować w nich poczucie własnej wartości.


 

mgr Ewa Młynarczyk

Prywatnie jestem żoną i mamą dwóch dziewczynek, a zawodowo nauczycielem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Praca z dziećmi codziennie przynosi coś nowego i daje mi wiele satysfakcji. Przyświecają mi słowa Marii Montessori, która w imieniu dzieci pisała "pozwól mi zrobić to samemu"... Stawiam na działanie i samodzielne zdobywanie doświadczeń przez

dzieci. Przyjemność to towarzyszenie w rozwoju, a nie kierowanie nim.


 

mgr Barbara Hinz

"Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym" - Phil Bosmans

Praca z dziećmi zawsze sprawiała mi wielką przyjemność. Uwielbiam ich szczery uśmiech, ciekawość świata, energię i naturalność z jaką wyrażają emocje. Dla mnie każde dziecko jest tak samo ważne. Ukończyłam studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku Pedagogika Opiekuńczo-Wychowawcza oraz studia podyplomowe na kierunku Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna. Prywatnie jestem żoną i mamą cudownej córeczki. Uwielbiam ścianki wspinaczkowe, jazdę na rowerze, zbieranie grzybów oraz gotowanie i pieczenie ciast.


mgr Adriana Nowicka

Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie studiowałam nauczanie początkowe z wychowaniem przedszkolnym oraz logopedię. Dodatkowo posiadam kwalifikacje z zakresuterapii pedagogicznej, pedagogiki leczniczej i oligofrenopedagogiki. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji neurologopedycznej na Uniwersytecie Gdańskim.

Każde spotkanie z dzieckiem sprawia mi ogromną radość i przynosi satysfakcję z tego kim jestem. Praca z dziećmi pozwala mi spojrzeć na zwykłe rzeczy oczami dziecka. To one nauczyły mnie i wciąż uczą, by cieszyć się każdą chwilą o czym my dorośli w ciągłym pośpiechu dnia codziennego zapominamy.


mgr Sylwia Bajerska

Jestem nauczycielką w przedszkolu już ponad 20 lat. Ukończyłam wydział pedagogiki, edukację wczesnoszkolną na Uniwersytecie Gdańskim, studia podyplomowe z Terapii pedagogicznej i drugie z Nauczania j. angielskiego w edukacji wczesnoszkolnej Moją pasją jest życie i tym zarażam

 


mgr Natalia Mularczyk

Jestem absolwentką studiów licencjackich na kierunku edukacja wczesnoszkolna i logopedia oraz studiów magisterskich na kierunku pedagogika społeczna. Posiadam certyfikat nauczyciela edukacji fundamentalnej. W codziennej pracy z dziećmi ważny jest dla mnie wszechstronny rozwój moich wychowanków zgodnie z założeniami teorii inteligencji wielorakich. Prywatnie szczęśliwa żona oraz mama Alicji i Wiktorii.

 


mgr Monika Żylińska

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika szkolna z animacją kulturalną oraz Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Praca z dziećmi była moim marzeniem toteż jako wolontariusz przez wiele lat byłam opiekunem grup dziecięcych, z którymi prowadziłam akcje charytatywne. U dzieci cenię ich ciekawość świata, szczerość oraz radość, które sprawiają, że kocham to co robię. W swojej pracy z dziećmi chciałabym nauczyć je wrażliwości, empatii i pomagania innym.


 

mgr Agnieszka Gardzielewska

Psycholog, pedagog- terapeuta, trener metod relaksacyjnych dzieci i młodzieży, mediator rówieśniczy.

Praca psychologa to moja pasja. Codzienny kontakt z dziećmi daje mi wiele radości i satysfakcji. Z radością obserwuję, jak się rozwijają, zdobywają kolejne „szczyty”. Cieszę się, gdy mogę im w tym towarzyszyć, wspomagać ich rozwój czy pomagać w rozwiązywaniu trudności. Z drugiej strony mam szansę obserwować zmagania nauczycieli i rodziców oraz trud, jaki wkładają w wychowanie dzieci, zarówno w domu, jak i w przedszkolu oraz szkole. Od wielu lat staram się ich wspierać i pomagać w realizowaniu tego niezwykłego zadania.


 

Natalia Janta

 

Jestem absolwentką studiów licencjackich Pedagogiki wczesnej edukacji ze specjalizacją terapia pedagogiczna na Uniwersytecie Gdańskim.

„Prawdziwa nauka bardziej polega na zadawaniu odpowiednich pytań, aniżeli na dawaniu odpowiedzi” Josef Alberts. Jako nauczycielka pragnę być przewodniczką, która słucha, rozumie i wspiera indywidualny potencjał każdego wychowanka. Istotny jest dla mnie wszechstronny rozwój dzieci poprzez naukę w działaniu z wykorzystaniem metod aktywizujących. Żyję pasją do muzyki, tańca i ruchu, dlatego w pracy nauczyciela korzystam z mojego doświadczenia instruktorki tańca. Dziecięca spontaniczność, radość i ciekawość świata jest dla mnie niezwykłą inspiracją, która motywuje mnie do ciągłego rozwoju. Jako nauczycielka z zamiłowania pracuję z dziećmi i dla dzieci.


mgr Natalia Panfil

Jestem absolwentką studiów na kierunkach filologia polska , politologia oraz studiów podyplomowych na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Praca z dziećmi to moja pasja , każdy dzień w pracy to nowe odkrywanie siebie i innych.

Moje motto w pracy to słowa wybitnego pedagoga, Janusza Korczaka ,, W wychowaniu kieruję się sercem. Patrzę na dziecko sercem. Dostrzegam serce w dziecku , i dziecko w sercu. Jego i swoim."

Prywatnie szczęśliwa mama i żona . W wolnym czasie czytam książki z zakresu pedagogiki oraz spędzam czas z rodziną.


mgr Agnieszka Kroll

Jestem absolwentka studiów magisterskich edukacja wczesnoszkolna i przedszkola z kształceniem integracyjnym. Uwielbiam pracę z dziećmi, jest ona dla mnie przyjemnością.

Chciałabym, aby dzieci, z którymi mogę pracować miały cały czas uśmiech na twarzy, aby zajęcia ze mną dawały im wiele radości, bo " Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - Janusz Korczak. Do tego chciałabym dążyć w pracy z dziećmi.